آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

فرق بین ماژیک وایت‌برد و ماژیک معمولی چیست؟

در این مطلب به بررسی انواع مازیک پرداخته ایم.

ماژیک وایت‌برد

ماژیک وایت‌برد ابزار نوشتن روی وایت‌برد است. مثل گچ که برای نوشتن روی تخته‌سیاه است، ماژیک وایت‌برد با استفاده از جوهری روی وایت‌برد می‌نویسد که پاک می‌شود. وقتی این جوهر سفت شود یک لایه‌ی لعابی روی سطحش شکل می‌گیرد، بعد از پاک کردنش، تبدیل به ذرات نواری یا تکه‌ای می‌شود و هیچ لکه‌ای روی تخته باقی نمی‌گذارد. در آزمون میدانی، برای پاک کردن می‌توان از انگشت هم به جای پاک‌کن استفاده کرد. وقتی مرتب از آن استفاده می‌کنید، لازم نیست آن را داخل جاماژیکی بگذارید یا خشکش کنید. نوشتنش نرم و روان است. قلم وایت‌برد در صنعت خودش در سطح پیشرو است. نوک قلم بعد از فرو شدن در آب هم روان می‌نویسد. لازم نیست از جاماژیکی استفاده کنید تا سر قلم را کاملاً در معرض هوا قرار دهید و برای هر مدتی که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید.

ماژیک معمولی

ماژیک روغنی یا بر پایه‌ی آب دو نوع مختلف ماژیک هستند. ماژیک بر پایه‌ی آب می‌تواند روی سطح صاف یا وایت‌برد بنویسد. می‌توان آن را با پارچه پاک کرد ولی ماژیک بر پایه‌ی روغن پاک نمی‌شود. نوشت‌افزاری است که مثل ماژیک‌های بر پایه‌ی آب، ماژیک وایت‌برد، ماژیک فلوئورسنت، روان‌نویس رنگی و مخصوص امضا، ماژیک‌های مقاوم و دیگر انواع نوشت‌افزار روی کاغذ، چوب، فلز، پلاستیک، لعاب و دیگر مواد علامت می‌گذارد.

تفاوت اصلی بین این دو نوع ماژیک

بستگی به این دارد که بخواهید بعد از نوشتن پاکش کنید یا نه. نباید با ماژیک معمولی روی وایت‌برد نوشت چون پاک کردنش دشوار است، پس باید از ماژیک خاص وایت‌برد استفاده کرد. ماژیک‌هایی که مخصوص وایت‌برد نامیده می‌شوند هم جزو ماژیک‌ها هستند. ماژیک‌ها به دو دسته‌ی ماژیک‌های بر پایه‌ی روغن و بر پایه‌ی آب تقسیم می‌شوند. ماژیک وایت‌برد بر پایه‌ی آب است و ماژیک معمولی بر پایه‌ی روغن. بگذارید این طور بگوییم که وقتی ماژیک روی سطحی صاف یا وایت‌برد بنویسد، نوشته‌ی بر پایه‌ی روغن پاک نمی‌شود در حالی که می‌توان نوشته‌ی بر پایه‌ی آب را با تکه‌ای پارچه پاک کرد.

ماژیک‌های وایت‌برد و ماژیک‌های معمولی در حوزه‌های مختلفی استفاده می‌شوند ولی تفاوت سفت‌وسختی ندارند. هر دو جزء بسیار مهم ملزومات دفتری هستند. البته مردم به خاطر تغییرپذیری احتیاجاتشان معمولاً از ماژیک‌های وایت‌برد بیشتر استفاده می‌کنند. چون این طوری می‌توانید هر وقت خواستید مطالب نوشته شده روی وایت‌برد را تغییر بدهید. ولی در مواقع خاص نیاز به استفاده از ماژیک‌هایی است که رنگشان به راحتی پاک نمی‌شود و می‌توانید طبق نیازتان انتخابشان کنید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *