آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

رنگ: خوب برای رنگ‌آمیزی، بد برای سطح نوشتاری

برای دیدن فیلمی با امتیاز کمتر از سه ستاره از پنج ستاره هزینه می‌کنید؟ در مورد رستوران چطور؟ آیا زمانی که انتخاب‌های بسیاری دارید، به رستورانی می‌روید که دارای امتیاز 3 ستاره از 5 ستاره باشد؟ با یِلپ، تریپ‌ادوایزر و راتن تومیتوز و هر منبع نقد و بررسی که دلتان می‌خواهد، دیگر نیازی به تجربه‌های سطح پایین ندارید.

فضاهای مشترک شما، به ویژه محیط اداری شما، نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما تلاش برای پیداکردن رنگ مناسب برای نوشتن بر روی دیوار به سختی پیداکردن غذای مکزیکی خوب در شمال تگزاس است (به همین دلیل باید هرچند وقت یکبار به ما سر بزنید)؛ این کار تقریباً غیرممکن است.

نظرات معمول از «رنگ وایت‌برد» شامل (نظرات واقعی موجود در اینترنت):

  • «بیش از حد گران است.»
  • «پاک‌کردن رد ماژیک‌های اکسپو از آن مثل تمرین بازو در باشگاه است.»
  • «برای جلوگیری از استنشاق ایزوسیانات‌های خطرناک در فعال کننده محصول پلی یورتان به  ماسک تنفسی نیاز است» (چرا اینقدر خطرناک؟)
  • «مدت زیادی، در حدود دو هفته، طول می کشد تا خشک شود»
  • «هرچقدر پول بدهید همانقدر آش می‌خورید»
  • «به‌ درد نمی‌خورد»
  • «خواهان عودت وجه پرداخت شده»
  • «به‌خوبی تمیز نمی‌شود»
  • «اعمال آن بسیار سخت است»

و این بدان معنا نیست که در شرایط استفاده از نورپردازی با دیوارهای کاملاً مسطح و پوشش‌های واقعا خوب و حرفه‌ای برای اعمال محصول، رنگ به عنوان سطحی برای نوشتن مناسب نیست. این رنگ فقط برای فضاهای دارای معماری خاص مناسب نیست، جایی که استفاده از آن به طور متوسط ضروری است یا جایی که باید بنویسید، پاک کنید و انتظار داشته باشید که پس از پاک‌کردن آن سطحی تمیز داشته باشید.

چالش دیگری نیز وجود دارد؛ شما به دیواری خالی نیاز دارید. پیدا کردن دیوار خالی سخت‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. اگر فضای اداری شما قدیمی است به احتمال زیاد فضای شما پر شده است از دارایی‌های شرکت (همان به‌ هم ریختگی) و اگر فضای اداری شما جدید است، ساخته شده با الهام از بهترین شیو‌ه‌های طراحی امروزی، محیطی زیبا با بهترین مواد ساخته‌اید که سزوار اینکه بر رویشان بنویسید نیستند. این امر جای زیادی برای نوشتن روی دیوارها باقی نمی‌گذارد.

اگر رنگ وایت برد انتخابی منطقی است، پس پروژکتورهای دیواری هم همینطور‌اند. هر کس که به سمت استفاده از رنگ می‌رود باید تلویزیون خود را نیز بیرون بیندازد و از پروژکتور استفاده کند، مگر نه؟ به‌هر‌حال تصویرش بزرگ‌تر است! متأسفانه، گویا کار نیمه وقت دیوار بودن، تابش هر نوع نور بر روی دیوار، تردد افراد در جلوی دیوار و لکه‌ها و برجستگی‌های دیوار آن را به سطحی افتضاح برای تلویزیون تبدیل می‌کند. رنگ وایت‌برد که دیگر جای خود دارد.

آی تک برد سطوح شیشه‌ای اداری را در هر رنگی که تصور کنید می‌سازد، بدون هیچ یک از دردسرهایی که رنگ دیوار دارد. سطح این شیشه‌ها صاف است. فرق آن‌ها مثل رانندگی در جادۀ خاکی صخره‌ای و بزرگراهی تازه آسفالت شده است. این شیشه‌ها به‌قدری ضخیم هستند که بتوانند پرتاب آجر را تحمل کنند. و درخشش افکار، ایده‌ها و تصاویر شما را به شکلی زیبا به قاب بکشند. همان‌طور که تلویزیونی صفحه تخت با ظاهری خیره‌کننده نقطۀ کانونی بسیاری از فضاهای زندگی است، وایت برد شیشه‌ای آی تک برد نیز در دفترکار توجه و تمرکز را به خود جلب می‌کند.

تعهد آی تک برد به تولید فوق‌العادۀ آسان محصولات نیست. تولید این تخته‌ها به شیشه‌ای با شفافیت خارق‌العاده و به ضخامت کامل شیشه سکوریت نیاز دارد. به رنگی نیاز دارد که کاملاً به شیشه بچسبد و هرگز جدا نشود؛ اما به راحتی بتوان بر روی آن نوشت.

اما صرفاً به حرف ما بسنده نکنید! همانطور که متخصصین می‌گویند، رنگ «همه کاره است» و ما با همۀ کاربردهای آن به جز یکی از آن‌ها موافقیم؛ اینکه رنگ برای سطح نوشتاری مناسب نیست.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *