آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

توسعه کتابخانه‌های دانشگاهی با استفاده از وایت بردهای شیشه ای

آیا امروزه که تقریباً تمام اطلاعات جهان از طریق رایانه یا تلفن‌های همراه در دسترس است کتابخانه‌ها منسوخ خواهند شد؟ اگر روندهای اخیر ادامه پیدا کنند، گزارش‌های مربوط به منسوخ‌شدن کتابخانه‌ها بسیار اغراق‌آمیز بوده است. در حقیقت، بسیاری از کتابخانه‌های دانشگاهی در سال‌های اخیر شاهد افزایش قابل‌توجه دانشجویان بوده‌اند. آنچه که بدان نیاز است شیوه‌ای جدید برای کتابخانه‌های دانشگاهی است تا به ‌تنهایی دانشجویان در زمان جست‌وجوی اینترنتی و نوشتن مقاله در اتاق‌های خوابگاه بپردازند.

کتابخانه‌های مدرن دانشگاهی در حال تبدیل‌شدن به چیزی بیش از مکانی برای نگهداری کتاب‌ها و فیلم‌های قدیمی هستند. کتابخانه دانشگاهی جدید انجمنی خوشایند است که دانش‌آموزان را به همکاری، اجتماعی شدن، خلق، بحث و گفتگو و تجربه یادگیری و کشف به روش‌های معنادار متعددی تشویق می‌کند.

اگر از هر کسی که در آموزش عالی درحال تحصیل است بپرسید، آنها به شما خواهند گفت که یادگیری به کلاس درس، کتابخانه یا آزمایشگاه خلاصه نمی‌شود. دانشجویان، اساتید و مدیران به طور رسمی و غیررسمی در سطح دانشگاه با یکدیگر تعامل دارند. به همین دلیل کالج‌ها به‌شدت بر روی امکانات چند منظورۀ جدید که جنبه غیر‌آکادمیک زندگی دانشجویی را نیز مورد توجه قرار می‌دهند سرمایه‌گذاری می‌کنند. کتابخانۀ آینده بر این «فضاهای بینابینی» تمرکز می‌کند و به‌طور بالقوه میزان تعاملات خود‌به‌خودی را که برای شیوۀ آموزش کلی‌نگر اساسی هستند، افزایش می‌دهد. هرگز ابزارهای «های تک» به طور کامل جایگزین تجربه آکادمیک «غنی» نمی‌شوند.

همراه با تیم محور شدن یادگیری، تقاضای جدیدی برای ایجاد فضاهای همکاری چندمنظوره برای دانش‌آموزان وجود ایجاد شده است. کتابخانه‌هایی که از شیوۀ طراحی باز استفاده می‌کنند، به ابزارهایی مانند اتاقک‌های همکاری نیاز دارند، زیرا این اتاقک‌ها فضایی را برای گروه‌های کوچکی از دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا در آن ملاقات و تبادل نظر کنند.

وایت برد‌های شیشه‌ای آی تک برد یکی دیگر از ابزارهای همکاری پیشرفته برای کتابخانه‌ها هستند. این سطوح زیبا و معماری گونه توجه دانش‌آموزان را به خود جلب می‌کند و باعث تشویق هم‌فکری خلاقانه می‌شوند. در مقایسه با وایت‌بردهای معمول، وایت برد‌های شیشه‌ای به‌آسانی تمیز می‌شوند، دارای خواص ضدمیکروبی هستند و در برابر فرسودگی نیز مقاوم‌اند و از همین رو از تخته‌های قدیمی بهتر هستند. با استفاده از فناوری کالردراپ و توانایی چاپ با وضوح‌بالا، آی تک برد می‌تواند هر تخته‌ای را مطابق با فرهنگ یا زیبایی‌شناسی طراحی مؤسسة مدنظر تولید کند. به همین دلیل است که اخیراً سانی استونی بروک با نصب وایت برد‌های شیشه‌ای زیبای آی تک برد در مندلسون کواد  به سمت استفاده از شیشه حرکت کرده است.

امروزه مدارس برای جذب بهترین دانش‌آموزان با یکدیگر رقابت می‌کنند. کتابخانه آکادمیک مدرن با ابزارهای پیشرفته و ویژگی‌های زیبایی‌شناسی ابزار بازاریابی مهمی است که به کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر کمک می‌کند تا افراد برتر را جذب کنند. وایت برد‌های شیشه‌ای آی تک برد یکی از راه‌های ایجاد وجه تمایز برای کتابخانه دانشگاهی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه وایت برد‌های شیشه‌ای آی تک برد می‌توانند فضاهای کتابخانه شما را افزایش دهند، با ما تماس بگیرید!

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *