آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

وایت‌برد شیشه‌ای چیست؟

شما احتمالاً باید خوب بدانید که یک تخته وایت‌برد ساده چه شکلی است، مگر اینکه در سی سال گذشته قدم در یک کلاس یا ساختمان اداری نگذاشته باشید. تخته‌ وایت‌بردهای براق و خشک به سرعت جایگزین تخته گچی‌های کثیف و آشفته شدند و  باعث شدند تا تخته سیاه‌ها به گذشته بپیوندند. تخته وایت‌برد مزیت‌های زیادی نسبت به تخته گچی دارد، بر روی آن می‌توانید از ماژیک‌های خشک استفاده کنید، که دیگر خاک گچ هم ندارد که در نتیجه، خبری از آلرژی هم نیست و همچنین بر روی این تخته راحت‌تر می‌توان نوشت و نوشته‌ها از فاصله دور راحت‌تر دیده‌ می‌شوند. بطور کلی، خیلی راحت می‌توانید به این پی ببرید که چرا تخته‌های وایت‌برد در یک دهه‌ی کوتاه، سریع جایگزین تخته گچی‌ها شدند. حالا، جدیدترین و کاربردی‌ترین تخته، تخته وایت‌برد شیشه‌ای است، که مثل تخته‌های وایت‌برد در سی سال پیش، به سرعت در حال محبوب شدن است. اگر هنوز در یک اداره یک تخته شیشه‌ای ندیده‌اید، پس برایتان سؤال است که این چه جور تخته‌ایست و چگونه کار می‌کند. حالا به چند نکته جالب درباره وایت‌برد‌های شیشه‌ای اشاره می‌کنیم:

آنها از شیشه ساخته شده‌اند

خب، واضح است؟ اما تخته‌های شیشه‌ای در واقع از شیشه‌های آبداده ساخته شده‌اند که نزدیک به ده برابر از شیشه‌های عادی مقاوم‌ترند. تخته‌های شیشه‌ای به شدت مقاوم و سرسخت هستند، و به زیبایی بر روی هر نوع دیواری آویخته می‌شوند.

این تخته‌ها هر رنگی می‌توانند باشند

بله، هنگامی که به شیشه فکر می‌کنید، مسلماً به یاد پنجره‌های شفاف، میز‌های شیشه‌ای، یا یک در حمام بخارگرفته می‌افتید. نه تنها دارای انواع شفاف و مات می‌باشند، بلکه می‌توانید پشت این تخته‌ها را سفید رنگ کنید تا شبیه به یک تخته وایت‌برد عادی شوند، سیاه رنگشان کنید تا شبیه به تخته سیاه شوند، یا هر رنگی که دلتان می‌خواهد!

این تخته‌ها از هر تخته دیگری بهتر هستند

تخته شیشه‌ای در چند مورد از تخته وایت‌برد و تخته گچی بهتر عمل می‌کند. برای شروع، تخته شیشه‌ای از یک تخته وایت‌برد عادی بهداشتی‌تر است. تخته‌های وایت‌برد عادی از پرس کردن مخلوطی از چوب‌ها، چسب‌ها و مواد شیمیایی ساخته می‌شوند که سپس با پوشش شیمیایی دیگری پوشانده می‌شوند که به آن روکشی ثابت و براق می‌دهد که باعث می‌شود جوهر ماژیک به تخته بچسبد. نه تنها این تخته‌ها از لحاظ زیست محیطی از تخته‌های شیشه‌ای مضرتر هستند، بلکه روکش وایت‌برد در صورتی که دقیق تمیز نشود به خط و خش‌های کوچک اجازه می‌دهد تا باکتری جذب کنند. جدا از اینکه تخته‌های شیشه‌ای سالم‌ترند و دوستدار محیط زیست هم هستند، آنها تقریباً تخریب‌ناپذیرند و می‌توانند به اندازه‌ی دیواری که به آن چسبیده‌اند عمر کنند. تخته‌های وایت‌برد لک و تیره می‌شوند و در نهایت باید دور انداخته شوند، فرقی نمی‌کند چقدر در تمیز کردنشان کوشا باشید. تخته‌های شیشه‌ای هرگز لک، تیره یا خط خطی نمی‌شوند، پس دیگر نیازی به دور انداختنشان نیست!

درباره تخته شیشه‌ای‌های آی تک برد: آی تک برد تولیدکننده و مبتکر پیشرو در تخته‌های شیشه‌ای و محصولات نمایشگر شیشه‌ای است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تخته های پاک‌شونده خشک و دیگر سیستم های معماری شیشه ای ما، با ما تماس بگیرید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *