آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

آنچه باید درباره تولید وایت برد شیشه‌ای بدانید

در این مطلب به تجزیه و تحلیل تولید وایت برد شیشه‌ای می‌پردازیم تا اطمینان حاصل شود با تهیه این محصول، آنچه را که انتظار دارید به دست می‌آورید.

اول از همه تخته سیاه، سپس وایت برد و حالا وایت بردهای شیشه‌ای، فضای کار، بیمارستان‌ها، خانه و کلاس‌ها را در بر گرفته‌اند. وایت بردهای شیشه‌ای عملکرد ثابت و پاکیزه سازی آسانی را ارائه می‌دهند که تخته‌های سفید سنتی فقط وعده‌اش را داده بودند. این تخته‌ها با طرح‌های خودایستا و شناور، شیک‌تر هستند و سخت افزار را حذف می‌کنند. تولیدات شیشه‌ای، تغییر پذیری‌هایی را در محصولات ارائه می‌دهند تا کارکرد را به حداکثر برسانند و بازتاب فعالیت‌ برندهایی هستند که وایت بردهای شیشه‌ای را به قطعاتی با کیفیت تبدیل می‌کنند.

با این حال، فرآیندهای مختلف تولید و ساخت وایت برد شیشه‌ای نتایج یکسانی را به همراه ندارند. وقتی صحبت از عملکرد و دوام طولانی مدت می‌شود، مشخصات فنی وایت برد شیشه‌ای به میان می آید. در این وبلاگ، تکنیک‌های مختلف تولید وایت برد شیشه‌ای را بررسی می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که وایت برد شیشه‌ای انتظارات شما را برای سال‌های آینده برآورده می‌کند.

پاک شدن کامل (جلوگیری از لک و گرد و خاک)

لک روی تخته زمانی ظاهر می‌شود که پس از تمیز کردن متن، بخشی از نوشته‌ها روی تخته باقی بمانند. سطوح نرم برای نوشتار تحلیل می‌روند، جوهر را جذب می‌کنند و مستعد ایجاد لک هستند.

سطوح نوشتاری تخته وایت بردهای سنتی با لایه نازکی از جنس چینی که ماده‌ای نرم‌ و متخلخل است ساخته می‌شود. پاک کننده‌های تخصصی از لایه چینی محافظت کرده و آن را به خوبی تمیز می‌کنند. با این حال، با از بین رفتن این لایه، خوانایی کاهش می‌یابد و تخته در نهایت نیاز به جایگزینی دارد.

 شیشه، صفحه نوشتاری بسیار سخت‌تر و بدون منفذه‌ای دارد که تحلیل نمی‌رود و لک نمی‌شود. حرارت دهی به مخلوطی از مواد خام تخصصی تا دمای شدید ذوب، باعث ایجاد شیشه‌ای صیقلی با آتش می‌شود که یکی از سخت‌ترین مواد طبیعی تولید شده است.

 توصیه کاربردی: از سازنده درباره ضخامت شیشه و فرآیند تولید سوال بپرسید. نسبت به محصولاتی که آبدیده نیستند آگاهی داشته باشید چرا که زود شکسته می‌شوند. 

خوانایی 

از لکه و کثیفی رو تخته که بگذریم، روشنایی صفحه (میزان نوری که از صفحه منعکس می‌شود) و کدری (میزان نوری که در صفحه منتقل می‌شود) روی خوانایی متن تأثیر می‌گذارند. 

محصولاتی که در‌ پایان، صیقلی هستند، سخت‌ترین صفحه‌ها را دارند ولی بازتاب زیادی هم دارند که می‌تواند روی خوانایی متن تأثیر بگذارد. صفحه نهایی که مات و بی‌جلا باشد، تشعشع را کاهش می‌دهد ولی در فرآیند نوشتن روی تخته، منافذ آن را افزایش می‌یابد. برای پاکیزگی تخته‌هایی با صفحه مات به محصولات تمیزکاری به خصوصی نیاز دارید؛ با این وجود، صفحه‌های مات برخلاف صفحه‌های جنس چینی، کم ارزش نمی‌شوند و می‌توان آن‌ها را به حالت اصلی که به راحتی پاکیزه ‌می‌شود برگرداند. این کار را می‌توان با استفاده از انواع پاک کن‌ها و شیشه پاک کن‌های موجود و آماده انجام داد.  

کاهش نوری که در صفحه منتقل می‌شود یکی دیگر از روش‌هایی است که‌ تولیدکنندگان با استفاده از آن خوانایی شیشه را افزایش می‌دهند. اضافه کردن رنگ فیلم یا اسپری رنگ به پشت شیشه، روش‌های معمولی هستند که با استفاده از آن‌ها به میزان متفاوتی از کدری صفحه می‌رسند. در صورت استفاده از هر دو، ایجاد پیوندی قوی با سطح شیشه مهم است و انواع مختلف پیوندها به عملیات شیمیایی متفاوتی نیاز دارند. هر چه لایه‌های رنگ بیشتر باشند، کدری بیشتر است ولی لایه باید با  بافتی یکنواخت اعمال شوند. 

افزودن لایه رنگ دیگری‌ به رنگ پشت صفحه، تمام انتقال نور را قطع می‌کند. شیشه با آهن کم (شیشه‌ای به رنگ سبز طبیعی که از شیشه استخراج شده است) شفافیت رنگ و یکپارچگی رنگ را تضمین می‌کند.

توصیه کاربردی: از تولید کننده درباره شیشه‌ای که در‌ ساخت وایت برد شیشه‌ای استفاده شده است سوال بپرسید. در مورد مشخصات کدری، نتایج تست لایه برداری و استفاده از فناوری اسپری رنگ خودکار پرس و جو کنید تا درک بهتری از محصول به شما بدهد. حتما نمونه رنگ درخواست کنید. پویایی رنگ، ظرافت رنگ و چسبندگی را بررسی کنید. 

ظاهر خود ایستا و شناور 

حذف سخت افزارهای قابل مشاهده از وایت بردهای شیشه‌ای، فاکتور شگفت انگیز و بسیار ارزشمندی به آن می‌دهد و فضای نوشتاری را افزایش می‌دهد. اطلاع داشته باشید که وایت بردهای شیشه‌ای بسیار سنگین‌تر‌ از وایت برد هستند. بنابراین مشخصات سخت افزاری باید استانداردهای ایمنی و زیبایی بصری را رعایت کنند.

برای وایت بردهای شیشه‌ای دیواری، از گیره‌های زی در بالا و پایین تخته استفاده می‌شود که تمام عرض وایت برد شیشه‌ای را در بر می‌گیرند و از قبل در پشتیبان فلزی تخته نصب می‌شوند. این گیره‌ها سخت افزارهای قابل رؤیت را حذف می‌کنند، نصب را آسان می‌سازند و یک پایه ایمن و پایدار را ایجاد می‌کنند.

سخت افزار وایت برد شیشه‌ای متحرک باید شیشه را به شکلی ایمن، متعادل کند و در عین حال ارتعاشات ضعیف ناشی از غلتیدن، نوشتن و پاک کردن را جذب کند. کاستور‌های قفلی از مواردی هستند که باید حتماً لحاظ شوند.

توصیه کاربردی:از تولیدکننده در مورد مشخصات ایمنی و تکنیک‌های نصب که شیشه‌ها را محکم می‌کند و از لرزش، سر خوردن و افتادن جلوگیری می‌کند سوال بپرسید.

مغناطیسی بودن

ساخت وایت برد شیشه‌ای مغناطیسی با اتصال لایه‌ای فولادی به سطح پشتی شیشه انجام می‌شود. وجود هر لبه تیز فلزی باعث ایجاد خراش روی رنگ یا شیشه می‌شود و باعث ایجاد عیوب محسوسی هنگام تحویل و نصب تخته می‌شود. فولاد کوبیده شده لبه‌های تیزتری خواهد داشت در حالی که برش از طریق  لیزر، لبه‌های نرم‌تر و صاف‌تری به ارمغان می‌آورد که کمتر به شیشه آسیب می‌رساند. 

باز هم، آماده سازی‌های شیمیایی مختلف که ضروری هستند به اینکه فولاد به رنگ، لایه‌ها یا شیشه می‌چسبد یا نه بستگی دارند. هر چه فولاد قوی‌تر باشد، میدان مغناطیسی قوی‌تر است و وایت برد شیشه‌ای برای حمل و نصب، سنگین‌تر می‌شود.

توصیه کاربردی: از سازنده شیشه خود در مورد مشخصات ساخت فولاد و چسب بپرسید. به یاد داشته باشید که فولاد گالوانیزه  نیز فرسوده یا خورده نمی‌شود.

آهن رباها

بیشتر آهن‌رباها طوری طراحی شده‌اند که با فولاد تماس مستقیم داشته باشند و روی هر ترکیب شیشه و فولادی کار نکنند. برای اطمینان از قوی‌ترین میدان مغناطیسی که از ضخامت شیشه عبور کند، آهن‌رباهای خاکی کمیاب را خریداری کنید که سطح شیشه را خراش ندهند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *