آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

تشویق همکاری از طریق طراحی خلاقانه محیط

در حال حاضر، پلان‌های طبقه باز، جذاب‌ترین شیوه در طراحی ساختمان‌های اداری و دانشگاهی هستند. این سبک معماری برای تشویق نوآوری و کارگروهی طراحی شده است تا موانع سنتی را بشکند و تعامل افراد را با هم بیشتر کند.

کتابخانه مینسوتا در دانشگاه شیکاگو با گنبد شیشه‌ای سر به فلک کشیده‌اش، نمونه‌ای عالی از فضای مدرنی است که عمداً برای ترویج همکاری طراحی شده است. زاویه دید باز و ترکیبی از مواد طبیعی، محیطی را ایجاد می‌کند که دانشجویان را به تعامل و همکاری دعوت می‌کند.

این طراحی، مبتنی بر آگاهی از محیط و مشارکت آزاد است. اقتباس از این مفهوم طراحی توسط دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ و غول‌های فناوری پرزرق و برق مثل گوگل به جنبشی که برای تغییر روش کار شروع شده است کمک کرده‌ است. با این حال، پلان طبقه باز، چند چالش را در طراحی داخلی مدرن ایجاد می‌کند.

برای مثال، کارفرمایان و مربیان چگونه می‌توانند فضایی لذت بخش را برای کارمندان ایجاد کنند که به طور همزمان از طریق ارتباطات، نوآوری را تقویت می‌کند. این محیط‌ها چگونه می‌توانند مکان‌های ساکتی داشته باشند که امکان کار فردی را فراهم می‌کند؟ راه حل این مشکل، طراحی منعطف و باز است که اجازه تغییر فضا را می‌دهد تا نیازهای لحظه به لحظه به لحظه کسانی که درآن  محیط فعالیت می‌کنند، فراهم شود.

تغییر یکپارچه فضای مطالعه انفرادی به یک محیط کار گروهی از طریق اتاق‌های مشارکتی صورت می‌گیرد. این اتاق‌ها ابزار جدیدی هستند که در بسیاری از محوطه‌های دانشگاهی، اعم از آموزشی و جمعی، برای ارتقای پلان‌های طبقه بندی شده امروزی استفاده می‌کنند. این مناطق ایده فضای مشارکتی را یک گام به جلو می‌برند و برای دانشجویان و همکاران، مکانی دلپذیر و راحت برای کار با یکدیگر فراهم می‌کنند.

وایت برد های شیشه‌ای برای هر سطح، راه حلی است که آی تک برد فراهم می‌کند و بوم‌هایی را برای یک طوفان فکری عالی ارائه می‌دهد.

آی تک برد دارای تخته‌های ثابت و کشویی است که هر دو مورد به عنوان بزرگ‌ترین سطوح نوشتاری و شیشه‌ای جهان عمل می‌کنند. عملکرد تخته‌های شیشه‌ای از طریق دو صفحه موازی است که روی دیوار نصب شده‌اند. ابعاد این تخته به فضا اضافه می‌شوند، در حالی که حرکت و سبک مدرنی را برای دفتر و کلاس‌های درس آینده، ایجاد می‌کنند.

فقط یک تخته شیشه‌ای با سطح نوشتاری و تشریحی می‌تواند سال‌ها به عنوان یک قطعه طراحی ضروری، عمل کند و همکاری و طراحی مدرن را تا سال‌ها برای کارمندان و دانشجویان به ارمغان بیاورد. 

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *