آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

فضای مشارکتی، مهارت‌های کسب و کارهای قرن 21 را بهبود می‌بخشد

کالج‌ها و دانشگاه‌هایی که کلاس‌های درس مشارکتی ارائه می‌دهند از رقبا جلوتر هستند. برخی از مؤسسات در ساختمان‌های جدید خود، در حال طراحی چنین فضاهایی به عنوان بخش‌های اصلی هستند. این در حالی است که برخی دیگر از مؤسسات در حال بازسازی کلاس‌های درس موجود هستند تا برای نسل بعدی دانش‌آموزان، مناسب‌تر باشند. در هر صورت، مشارکت و همکاری، الگوی جدید کسب و کار است.

حالا چرا این فضاهای مطالعه گروهی به سرعت در حال گسترش هستند؟

طراحی مشارکتی، همان مهارت‌هایی را اتقا می‌دهد که کارفرمایان امروزی در استخدام‌های جدید به دنبالش می‌گردند. این مهارت‌ها شامل عشق به یادگیری، تمایل به همکاری و آشنایی با تکنولوژی می‌شود. در نتیجه، مطمئناً این روند به سمت بهینه سازی فضا و یادگیری گروهی تا تحصیلات عالی ادامه خواهد یافت.

در ایالت نیویورک، کالج محلی Onondaga اخیراً WhiTn3y Commons را افتتاح کرد. این مکان، فضایی است که دانشجویان بازرگانی را تشویق می‌کند تا به صورت تیمی کار کنند و مهارت‌هایی را تمرین کنند که برای محیط کاری در قرن بیست و یکم نیاز دارند.

دانشگاه MIT هم به روشی مشابه، طیف گسترده‌ای از فضاهای آموزشی مبتنی بر فناوری را ارائه می‌دهد تا خواسته‌های دانشجویان و اساتید در همه رشته‌ها را برآورده کند. فضاهای مشترک دانشگاه امروزی، فراتر از فضاهای عمومی هستند؛ آن‌ها طراحی شیشه‌ای دارند.

در سال 2016، SUNY Stony Brook سطوحی چشم نواز با قابلیت یادادشت به نام وایت برد‌های شیشه‌ای را در نصب کرد که توسط هنری جوزف و کیت بردلی توسعه یافته بود. آی تک برد، استفاده از سطوح با قابلیت نوشتن را تا فراتر از کلاس درس می‌برد. وایت برد‌های شیشه‌ای با ویژگی‌هایی مثل بیشترین زیباشناسی، چاپ لوگو با وضوح بالا، تمیزی آسان و خواص ضد میکروبی، مناسب هر نقطه‌ای از دانشگاه هستند.

رقابت برای دریافت توجه استعدادهای آکادمیک، بخش مهمی از فشار سراسری برای طراحی معماری به گونه‌ای بوده است که به طور همزمان زیبا، کاربردی و جذاب باشد تا بتواند با ابزارهای پیشرفته هم راستا باشد. مهم نیست که فضای اتاق چقد محدود شود، قرارگیری وایت برد‌های شیشه‌ای در اطراف دانشجویان، ارتباطی طبیعی را ایجاد می‌کند و دانشجویان را به کار تیمی ترغیب می‌کند. اضافه کردن این محصولات به کلاس درس یا محیط مشارکتی، سطح بی‌مانندی از انعطاف پذیری را در یادگیری گروهی و طوفان فکری به ارمغان می‌آورد. قابلیت آویزان کردن تخته، فناوری را به همراه سطحی که قابلیت یادادشت دارد، فراهم می‌کند تا دانشجویان، تجربه یادگیری بهینه‌ای داشته باشند.

شرکت‌های برتر جهان، مانند آمازون و گوگل، از این راه‌حل‌های نوآورانه برای رفع نیازهای محیط‌های کاری باز استفاده می‌کنند؛ آیا دانشگاه شما هم دانشجویان را برای دفاتر آزاد که همکاری مشترکی دارند، آماده می‌کند؟

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *