آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

طراحی خوب دفاتر کاری باعث شادتر شدن کارکنان می شود

قبلا درباره اهمیت دادن حق انتخاب به کارمندان در مورد محل کارشان بحث کردیم. طراحی، اگرچه آشکارا برای زیبایی شناسی و جذب استعدادها مهم است، نقشی بزرگتر از حد انتظار در تعامل کارکنان ایفا می کند. ما به برخی از نتایج انتخاب کارمندان مانند افزایش مشارکت کارکنان، بهره‌وری و مالکیت در کارشان نگاه کردیم. امروز، ما قصد داریم به دو روش اصلی بپردازیم تا بتوانید تعامل کارکنان را از طریق یک محیط کاری خوب طراحی شده بهبود بخشید.

در سال 2019، Capital One از 3608 متخصص دفتر خود در ایالات متحده در مورد جنبه های مختلف محیط کار و تأثیر آن بر بهره وری، توانایی همکاری و رفاه کلی نظرسنجی کرد. در حالی که محل کار با طراحی خوب به جذب استعدادهای برتر کمک می کند، این نظرسنجی نشان می دهد که طراحی بر بهره وری تأثیر می گذارد و برای رضایت و حفظ کارکنان بسیار مهم است. 90 درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی موافق هستند که در یک محل کار با طراحی خوب عملکرد بهتری دارند.

به آنها گزینه هایی برای انتخاب بدهید

بررسی محیط کاری Capital One نمونه ای از تحقیقات رو به رشد در مورد نیاز نیروی کار فعلی به انعطاف پذیری در طراحی دفتر است:

  • 71 درصد می گویند که برای طراحی محل کارشان انعطاف پذیر بودن مهم است.
  • 65 درصد اظهار داشتند که وقتی می توانند موقعیت فیزیکی خود را در حین کار تغییر دهند، بهره وری بیشتری دارند.
  • 73 درصد اظهار می کنند که بهترین ایده های خود را زمانی که قادر به استفاده از گزینه های فضای کاری انعطاف پذیر هستند، دارند.
  • 73 درصد ادعا می کنند که با دسترسی به چیدمان وسایل انعطاف پذیر (مثلاً گزینه های مختلف نشسته یا ایستاده) بهتر کار می کنند.

شرکت ها برای تنوع ارزش قائل هستند. با این حال، ارائه گزینه هایی برای همه نیازها و ترجیحات می تواند دشوار باشد. ارائه گزینه‌هایی در یک طراحی محیط کار پویا، کارکنان را تشویق می‌کند تا در محیطی کار کنند که برای نیازهایشان بهترین است، و آنها را درگیر و متعهدتر می‌کند. و قطعاً یک عامل در جذب استعدادهای برتر است.

یکی از ابزارهای افزایش انعطاف پذیری استفاده از وایت برد شیشه ای متحرک در دفاتر کاریست. جهت مشاوره و خرید این ابزار می توانید با ما تماس بگیرید.

آنچه را که برای شارژ مجدد نیاز دارند ارائه دهید

بیایید با آن روبرو شویم … ما در فرهنگی زندگی می کنیم که در آن محل کار با سرعت بسیار بالایی اجرا می شود. همه باید به استراحت بپردازند، به خصوص زمانی که بیشتر روز با کامپیوتر هستید. در نظرسنجی Capital One، 89٪ از پاسخ دهندگان می گویند که “وقتی فضایی در دفتر دارند تا در طول روز استراحت کنند، می توانند بهتر کار کنند.”

Psychology Today پنج دلیل برای مهم بودن استراحت برای مغز ارائه می دهد که به نوبه خود به افزایش خلاقیت و بهره وری کمک می کند:

1. جلوگیری از “خستگی تصمیم گیری” – از آنجایی که نیروی کار امروزی تصمیمات مکرری در طول روز می گیرند، با آنچه “خستگی تصمیم گیری” نامیده می شود، مواجه می شوند. تحقیقات دانشگاه پرینستون از این ایده حمایت می کند که خستگی تصمیم در واقع منجر به اختلال در تصمیم گیری و به تعویق انداختن می شود.

2. بازگرداندن انگیزه – یک مطالعه از دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign، و همچنین بسیاری تحقیقات دیگر، نشان می دهد که توجه طولانی مدت به یک کار در واقع مانع عملکرد می شود. حتی یک استراحت پنج دقیقه ای می تواند انرژی و انگیزه را بازگرداند.

3. افزایش بهره وری و خلاقیت – جان پی تروگوس، استاد دانشگاه تورنتو، تمثیل کاملی را با نیویورک تایمز به اشتراک گذاشت. درست مانند هر ماهیچه ای که پس از تمرین خسته می شود، مغز شما نیز پس از مدت زمان طولانی کار خسته می شود. انجام “وقفه های مغزی” بهره وری را افزایش می دهد و حتی خلاقیت را تحریک می کند.

4. بهبود حافظه و یادگیری – به گفته باب پوزن، نویسنده کتاب بهره وری فوق العاده: نتایج را افزایش دهید، ساعات کاری خود را کاهش دهید، استراحت هر 75 تا 90 دقیقه در واقع به مغز کمک می کند تا اطلاعات را یکپارچه کند و بهتر آن را حفظ کند. 6

5. “وقفه های حرکتی” داشته باشید – از صندلی خود بلند شوید و حرکت کنید. نشستن مداوم هم برای سلامت جسمی و هم برای سلامت روانی مضر است و شما را در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، افسردگی و چاقی قرار می دهد. همچنین برای شما ضروری است که از صفحه کامپیوتر فاصله بگیرید زیرا خستگی چشم یک چیز واقعی است!

سه توصیه ای که می توانید برای کمک به کارمندان در استفاده حداکثری از زمان استراحت خود اجرا کنید، ارائه نور طبیعی، فضاهای سبز و گزینه های کافی برای فاصله گرفتن افراد از میز است. این گزینه‌ها باید ترکیبی از فضاهای همکاری برای کسانی باشد که می‌خواهند مکالمه کنند و همچنین فضاهای آرام برای کسانی که به استراحت از سر و صدای دفتر نیاز دارند ایجاد می کند – به یاد داشته باشید که نیازهای افراد به اندازه تعداد کارمندان شما متنوع است.

در مورد مزایای طراحی محل کار خود به آنها آموزش دهید

در حالی که بسیاری از شرکت‌ها نیازهای متفاوت کارکنان خود را در نظر می‌گیرند و بسیاری در حال انجام اقداماتی برای رفع آن‌ها هستند، فقدان آموزش ممکن است باعث شود که کارکنان حتی متوجه تلاش‌های انجام شده توسط شما نشوند.

اگر می‌خواهید برای بهبود طراحی دفتر کار خود زمان و پول صرف کنید، چرا به کارمندان خود در مورد آنچه در دسترس است آموزش نمی‌دهید؟ آنها از تلاشی که شما انجام داده اید قدردانی خواهند کرد و به احتمال زیاد به شرکت شما متعهد خواهند ماند. همه می‌خواهند برای شرکتی کار کنند که به کارمندان خود اهمیت می‌دهد نه اینکه فقط به دنبال نتیجه نهایی باشد. و برای تکمیل آن – این جنبه ها می توانند تا حد زیادی بر توانایی شما برای جذب استعدادهای برتر تأثیر بگذارند!

استفانی اسپورلین، معاون راه‌حل‌های محل کار در کپیتال وان، این را در یک عبارت خلاصه می‌کند: فضاهای پویا و قابل انطباق که نه تنها سبک‌های کاری مختلف را در خود جای می‌دهند، بلکه رفاه کارکنان را نیز تقویت می‌کنند، به شرکت‌ها برای کمک به افراد برای دستیابی به کار و زندگی بهتر یاری می کند در نهایت آنها را قادر می‌سازد محصولات و خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *