Phone Custom Custom Custom

چگونه در سازمان خود تعارضات را مدیریت کنیم؟

مهم نیست که چقدر برنامه‌ریزی‌تان دقیق باشد، شما به عنوان سرپرست یا مدیر، هر چند وقت یک بار با تعارض‌ها و کشمکش‌ها رو به رو خواهید شد. شما هر جا که گروهی داشته باشید که با هم کار می‌کنند، تجربه‌ی کشمکش را خواهید داشت. حالا که تصور ایجاد محیطی عاری از درگیری غیر واقع‌گرایانه است، شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه مسائل را طوری حل کنید که شما را در هم نکوبد و تاثیری بر بهره وری شرکت‌تان نداشته باشد. هدف از فصل حاضر، فراهم‌آوری لوازمی است که برای درک علل درگیری، چگونگی مقابله با درگیری، و چگونگی تحت کنترل در آوردن درگیری در سازمان، به آن‌ها نیاز دارید.

تصورات غلط معمول درباره‌ی تعارض

بسیاری از سرپرستان و مدیران نسبتا موفق از تعارض می‌ترسند پخش اعظم ترس آن‌ها ریشه در تصورات غلط درباره‌ی موضوع تعارض دارد. یکی از راه‌های از بین بردن این ترس، بررسی و متلاشی کردن تصورات غلطی است که معمولا با موضوع تعارض در ارتباط است. یادگیری بیشتر درباره‌ی مقابله با تعارض‌ها باعث کاهش ترس شما از درگیری شده و ارتباطات تجاری، خانوادگی و اجتماعی شما را افزایش می‌دهد. اگر تعارض را نادیده بگیرید، خود از عهده‌ی خود بر می آید. در بسیاری از موارد، هیچ چیز نمی‌تواند فراتر از واقعیت برود. با اینکه ممکن است حقیقت داشته باشد که در برخی موارد می‌توانید تعارض را نادیده بگیرید، اما بدانید که این راهبردی مقابله‌ای است نه راه حلی برای تعارض. اکثر اوقات، زمانی که تعارض نادیده گرفته می‌شود، اوضاع بدتر می‌شود. به طور کلی، بهترین کار این است که برای مقابله با موقعیت‌های چالش برانگیز، برنامه‌ای بریزید و گمان نکنید که در‌گیری به خودی خود حل خواهد شد.

تعارض نتیجه‌ی سوء مدیریت است

روابط در محل کار. گوناگون و تحت تأثیر دوران‌های ناسازگاری است. مدیر یا سرپرست کارآمد تعارض را به عنوان یک چالش قبول می‌کند و در زمان وقوع، با آن مقابله می‌کند. در سرپرستان با اعتماد به نفس می‌دانند که برخی تنش‌های محل کار عادی است و نگرشی مثبت نسبت به توانایی خود در حل تعارض دارند. استفاده از فرصت تربیت و مشاوره‌ی کارمندان در رابطه با رفتار نامناسب‌شان، کارآمدی شما را به عنوان مدیر افزایش می‌دهد و باعث کاهش درگیری احتمالی می‌شود

عصبانیت، احساسی مخرب است

عصبانیت، مانند سایر احساسات انسانی وجود دارد و نه مثبت و نه منفی۔ عصبانیت در محل کار نباید ویژگی منفی یا بد در نظر گرفته شود. عصبانیت فقط در جایی هست که در آن احساساتی قوی وجود دارد. اگر مردم تعهد نداشته باشند و به مساله اهمیت ندهند، عصبانی نخواهند شد. زمانی که عصبانیت به جا بروز داده شود، می‌تواند باعث پیشبرد افراد و حل تعارض‌شان بشود.

تمام تعارض‌ها باید فورا رفع شوند

در برخی موارد عجله  برای حل تعارض ممکن است واقعاً باعث محدود شدن موفقیت‌تان بشود. برخی تعارض‌ها با مجموعه‌ای از دخالت‌ها به بهترین وجه مدیریت می‌شوند نه چار‌های سریع! ۵ تعارض نشان دهنده‌ی کم اهمیتی به سازمان است. در واقع، دقیقا خلاف آن درست است. اگر مردم به سازمان‌شان اهمیت ندهند، انرژی صرف آن نمی‌کنند. به طور کلی، تعارض در حوزه‌هایی ایجاد می‌شود که مردم دغدغه‌ی عمیقی نسبت به آن‌ها دارند. تعارض باعث روشن شدن احساسات می‌شود و به عنوان ابزاری بکار می‌رود که کمک به تعیین ارزش‌های اصلی سازمانی می‌کند. بیمارستان‌ها و هرکسی است که افکار خود را یادداشت می‌کند.

مزایای وایت بردهای شیشه ای در سازمان ها

با وجود اینکه انواع مختلفی از تخته وایت برد‌ها در بازار دردسترس است احتمالاً نمی‌دانید که دلیل تفاوت شیشه را از سایر سطوح متفاوت برای وایت برد چیست. در اینجا چند دلیل وجود دارد که به این مسئله پی ببرید که تخته‌های شیشه‌ای آیتک بهترین انتخاب برای فضای کاری شما است.وایت برد‌های شیشه‌ای به راحتی پاک می‌شوند و در برابر کار‌های روزمره شما حتی اگر نوشته‌های زیادی را بر روی آن‌ها بنویسید مقاوم هستند. در برابر لکه‌های مختلف از رنگ و مار کر‌های غیر وایت برد نیز مقاوم هستند و شما می‌توانید به راحتی اثر نوشته‌های قبلی‌تان را بر روی وایت برد شیشه‌ای تمیز کنید.

شیشه‌های تمپر شده. سطوح شیشه‌ای آیتک برد در برابر خراش‌ها و گودال‌ها مقاومت می‌کند. تمامی شیشه‌های ما تمپر شده است و این به معنی قوی‌تر و ایمن‌تر بودن آن نسبت به شیشه معمولی است. همچنین اگر شیشه شکسته شود، قطعات به جای میله‌های بزرگ و تیز، کوچک و ظریف خواهند بود و شما می‌توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید.

سطح مغناطیسی – تمامی صفحه‌های شیشه‌ای آی تک برد مغناطیسی هستند، که امکان استفاده از قابلیت‌های بیشتری را برای شما فراهم می‌آورد. می‌توانید به راحتی اسناد را برای مرجع کار خود یا اعلانات برای تیم خود را بر روی آن با مگنت و یا حتی به صورت استیک نوت بچسبانید.

سبک مدرن -سبکی متفاوت و عملکردی جذاب را با استفاده از وایت برد شیشه‌ای آیتک برد به فضای کاری خود اضافه کنید. طرح‌های مدرن تفکر ابتکاری را تشویق می‌کنند و فضای زیادی را برای گسترش همه‌ایده های‌تان فراهم می‌کنند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *