آدرس ما

تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از کاخ نیاوران، میدان نیاوران، خ شهید جبلی، خ شهید ملاحسینی، پلاک 23، واحد 2

Phone Custom Custom Custom

چگونه برای یک جلسه طوفان فکری آماده شویم

جلسات طوفان فکری با ایده های ناب و بکر اهداف بلندمرتبه ای را دنبال می کنند. بنابراین به منظور استفاده بیشتر از زمان طوفان فکری آمادگی برای آن یک اصل کلیدی است. ما چند نکته کلیدی را برای داشتن یک جلسه موفق و اثرگذار را در زیر برای شما بیان می­کنیم.

موضوع خود را بیان کنید

در جلسه خود به بیشتر از دو هدف تأکید نداشته باشید. حد ممکن دقیق باشید. با یک هدف واضح ، تیم شما ایده های واقعی و با کیفیت تولید می کند. اهداف خود را بر روی وایت برد شیشه ای بنویسید تا ایده ها در مسیر اجرا قرار گیرند.

مخاطبین خود را انتخاب کنید

از دعوت افراد زیاد خودداری کنید. یک گروه کوچک غالباً می توانند به ایده های کاملاً شکل یافته منتهی شوند. برای ایجاد یک تیم خوب طوفان مغزی ، افراد گروه­های زیر را دعوت کنید:

  • برای تیم یک رهبر انتخاب کنید: این شخص مسئولیت جلسه و هدایت آن را با استفاده از طرح سوال بر عهده خواهد گرفت.
  • دو تا سه شرکت کننده آگاه را انتخاب کنید: این گروه با پروژه آشنا می شوند و ایده ها را بر اساس دانش و تجربه خود به ارمغان می آورند.
  • دو یا سه تازه وارد را انتخاب کنید: این افراد نباید چیزی در مورد پروژه بدانند. آنها ایده های تازه ای را معرفی می کنند و ممکن است سوالات جدیدی را مطرح کنند.
  • برای پرسیدن سوالها، سوالها و سوالات بیشتر آماده باشید.

بهترین راه برای مشارکت افراد این است که سؤالات متداول بپرسید. برای برطرف کردن سکوت های ناخوشایند ، چند سؤال را برای جرقه ایده ها تهیه کنید  و آنها را بر روی برد شیشه ای خود بنویسید. برخی سوالات به عنوان نمونه در زیر آمده است:

  • ما به چه رویکردهای جایگزین نگاه کرده ایم؟
  • پاسخ رقیب ما چه خواهد بود؟
  • اگر این ایده مؤثر نباشد چه می شود؟
  • قبل از پیشروی باید با چه کسان دیگری صحبت کنیم؟

یک اتاق کنفرانس بگیرید

حتماً اتاق جلسه را رزرو کنید. همکاری مشترک به صورت حضوری باعث می شود که ایده های اطراف را ردیابی کنید و ایده های خود را که بر روی وایت برد شیشه ای نوشته اید پاک یا اصلاح کنید.

امیدواریم این نکات هنگام آماده شدن برای جلسه بعدی طوفان مغزی شما کمک کنند. وقتی شک دارید ، به یاد داشته باشید: بهترین ایده ها از همکاری حاصل می شوند. موفق باشید!

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *