Phone Custom Custom Custom

چرا باید برای وایت برد شیشه ای از تخته پاک کن خشک استفاده شود؟

تخته سیاه و گچی رایج‌ ترین نوع تخته‌ های آموزشی از گذشته محسوب می‌ شوند، اما مشکلات مختلفی را به همراه دارند. به همین دلیل تخته‌ های وایت برد در انواع مختلف ساخته شدند. گلس برد یا تخته وایت ‌برد شیشه‌ ای نسل جدید وایت‌ بردها هستند که نسبت به وایت‌ بردهای قدیمی مقاوم‌ تر، شیک‌ تر و پرکاربردتر هستند و مشکلات کمتری نیز ایجاد می‌ کنند. برای خیلی از افراد هنگام استفاده از وایت برد شیشه‌ ای این سوال پیش می‌ آید که چرا باید برای وایت برد شیشه‌ ای از تخته پاک کن خشک استفاده شود؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال و همچنین دیگر خصوصیات یک تخته وایت برد شیشه‌ ای را با هم بررسی نماییم.

تخته پاک کن خشک برای وایت برد شیشه‌ ای

تخته پاک کن خشک برای وایت برد شیشه‌ ای

گلس برد یا همان تخته وایت برد شیشه‌ ای صفحه نوشتاری شیشه‌ ای است که از شیشه‌ های سکوریت نازک و مقاوم و در رنگ‌ های متنوع ساخته می‌ شود که می‌ توان با ماژیک‌ های رنگی و یا ماژیک سفید بر روی آن نوشت.

به دلیل استفاده از همین شیشه سکوریت در ساخت وایت برد شیشه‌ ای، تخته پاک کن گلس برد باید خشک و نرم و متناسب با سطح شیشه‌ ای باشد. خشک بودن و لطافت تخته پاک‌ کن باعث پاک شدن راحت‌ تر اثر جوهر ماژیک از روی وایت برد شیشه‌ ای می‌ گردد. اگر تخته پاک‌کن دارای رطوبت باشد، به دلیل سطح صاف شیشه‌ ای جوهر باقی مانده را هنگام تمیز کردن بر روی سطح تخته پخش می‌ نماید و به درستی تخته وایت برد شیشه‌ ای ایتک برد پاک نمی‌ شود.

روش های تمیز کردن وایت برد شیشه‌ ای

پاک کردن خطوط روی وایت برد شیشه‌ ای بسیار آسان می‌ باشد و با یک تخته پاک‌ کن خشک و مناسب می‌ توان به راحتی گلس برد را بعد از استفاده تمیز کرد. حتی تمیز کردن آن بلافاصله بعد از نوشتن نیازی نیست، زیرا ماندن جوهر ماژیک روی آن تاثیر منفی ندارد و می‌ توان با شیشه پاک‌ کن یا مواد پاک کننده دیگر آن را دوباره مانند روز اول تمیز نمود. البته اگر تمیز کردن وایت برد شیشه‌ ای با تخته پاک‌کن خشک به صورت منظم و بعد از هربار استفاده انجام شود، قطعا راحت‌ تر می‌ باشد؛ جوهر باقی مانده و گرد و غبار را از بین می‌ برد و می‌ تواند به جلوگیری از لکه شدن وایت برد شیشه‌ ای کمک کند.

بهتر است از ماژیک‌ های مرغوب استفاده کنید تا اثر کمتری بر روی وایت برد شیشه‌ ای بگذارند و جوهر آنها تازه باشد تا به راحتی پاک شوند. تخته پاک‌کن خود را نیز هر چند وقت یکبار تعویض نمایید و یا اگر قابل شستشو می‌ باشد، آن را با مواد تمیز کننده به خوبی بشویید تا اثرات جوهر روی آن نماند و سپس آن را برای استفاده مجدد خشک کنید.

در صورتی که پاک کردن اثرات جوهر بخاطر ماندن زیاد بر روی وایت برد شیشه‌ ای و خشک شدن مشکل بود، می‌ توانید بر روی لکه‌ ها و خطوط قدیمی با یک ماژیک جدید کشیده و سپس با یک تخته پاک‌ کن خشک آنها را تمیز کنید. همچنین می‌ توانید از انواع مواد پاکسازی و شوینده مانند شیشه پاک‌کن، دستمال مرطوب، الکل، سرکه، ضدعفونی کننده دست، استون و … استفاده نمایید.

تخته پاک‌ کن‌ های خشک که جنس آنها از پارچه، نمد و یا اسفنج می‌ باشد، بهترین گزینه برای تمیز کردن وایت برد شیشه‌ ای محسوب می‌ گردند. این تخته پاک‌ کن‌ ها به دلیل نرمی و لطافت بالا و همچنین خشک بودن به راحتی اثرات جوهر ماژیک‌ ها را از روی گلس برد پاک می‌ کنند و باعث ایجاد خط و خش بر روی آن نمی‌ شوند.

لوازم جانبی وایت برد شیشه‌ای

لوازم جانبی وایت برد شیشه‌ ای

از بهترین لوازم جانبی برای وایت برد شیشه‌ ای که کاربردهای متنوعی دارند و باعث افزایش ماندگاری بیشتر گلس برد می‌ شوند، می‌ توان موارد زیر را نام برد:

 1. پایه نگهدارنده مخصوص وایت برد شیشه‌ ای
  وایت بردهای شیشه‌ ای قابلیت نصب بر روی دیوار یا پایه‌ های مخصوص را دارند. پایه‌ هایی از جنس آهن سبک، آلومینیوم و چوب برای نگه داشتن وایت برد شیشه‌ ای جدا از دیوار طراحی و تولید شده‌ اند که در ابعاد و اندازه‌ های متناسب با وایت برد شما و همچنین با طرح‌ های مختلف در بازار موجود می‌ باشند. همچنین پایه‌ هایی برای نصب گلس برد بر روی دیوار نیز تعبیه شده است.
 2. ماژیک مخصوص وایت برد شیشه‌ ای
  به دلیل ضخامت بیشتر شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی، برای نوشتن بر روی وایت برد شیشه‌ ای نیاز به ماژیک مخصوص می‌ باشد. این ماژیک‌ ها دارای رنگدانه‌ های قوی‌ تری می‌ باشند و در هنگام نوشتن می‌ توانند جوهر پررنگ‌ تری نسبت به ماژیک‌ های معمولی ارائه دهند. همچنین پاک شدن ماژیک‌ های مخصوص گلس برد به دلیل خشک نشدن سریع جوهر آنها، نسبت به سایر ماژیک‌ ها راحت‌ تر است.
 3. تخته پاک‌کن مخصوص وایت برد شیشه‌ ای
  تخته پاک‌ کن‌ های معمولی دارای لبه‌ های سخت و تیزی هستند که اگر برای تمیز کردن گلس برد از آنها استفاده شود، باعث ایجاد خط و خش بر روی شیشه تخته وایت برد می‌ شوند و به مرور زمان کیفیت سطح شیشه‌ ای تخته وایت برد کاهش می‌ یابد. اما تخته پاک‌کن مخصوص وایت برد شیشه‌ ای لبه‌ های نرم و مناسبی دارد که هنگام پاک کردن اثرات ماژیک و کشیدن آن بر روی شیشه سکوریت تخته وایت برد، باعث بروز خط و خش نمی‌ گردد.
 4. مگنت‌ های دکمه‌ ای مغناطیسی مخصوص وایت برد شیشه‌ ای
  از آنجایی که گلس برد دارای خاصیت مغناطیسی نیز می‌ باشد، می‌ توانید از مگنت‌ های دکمه‌ ای مغناطیسی که در رنگ‌ های متنوع تولید می‌ شوند، برای چسباندن عکس، کاغذ یادداشت، اسناد و … بر روی وایت برد شیشه‌ ای استفاده کنید. این مگنت‌ ها با استفاده از آهنرباهای نئودیمیوم قوی ساخته می‌ شوند که قدرت چسبندگی بالایی دارند و مخصوص وایت بردهای شیشه‌ ای هستند.
 5. اعداد، حروف و اشکال مغناطیسی مخصوص وایت برد شیشه‌ ای
  از دیگر تجهیزات جانبی تخته وایت برد شیشه‌ ای که کاربرد زیادی دارند، می‌ توان اعداد، حروف و اشکال (دایره، فِلش، مثلث و…) مغناطیسی را با طرح‌ ها و رنگ‌ های متنوع نام برد که می‌ توانید با اهداف گوناگون از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال می‌ توان از این موارد برای آموزش اعداد به کودکان استفاده نمود و یا می‌ توانید از این اعداد و حروف برای مشخص کردن روزهای هفته و یا ماه استفاده کنید.
 6. نگهدارنده لوازم جانبی مخصوص وایت برد شیشه‌ ای
  برای رعایت نظم و جلوگیری از شلوغ شدن صفحه تخته وایت برد شیشه‌ ای می‌ توانید از یک نگهدارنده یا پایه برای قرار دادن انواع لوازم جانبی مانند ماژیک، تخته پاک‌کن، مگنت‌ های مغناطیسی و … در کنار وایت برد شیشه‌ ای استفاده نمایید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *