Phone Custom Custom Custom

طبقه بندی وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای همانطور که از نامش پیداست، صفحاتی شیشه ای هستند که از ترکیبات مختلفی ساخته می شوند. با توجه به ترکیبات خاصی که در آن ها به کار رفته می شود خصوصیات خاصی را از خود بروز می دهند. به عنوان مثال صفحات شیشه ای بوروسیلیکات از میزان بزرگتری از کوارتز (SiO2) و بورات (B2O3) به عنوان ماده تشکیل دهنده میکروگرید شیشه ای تشکیل شده اند. تعداد بورات درون این صفحه شیشه ای بر روی خواص شیشه به شکلی خاص تأثیر می گذارد. بنابراین شیشه بوروسیلیکات دارای چندین نوع مختلف است.

  • شیشه بوروسیلیکات قلیایی کم: شیشه بوروسیلیکات قلیایی کم، به مؤلفه های SiO2-B2O3-R2O اشاره دارد، شیشه حاوی کمی R2O ، ضریب انبساط خطی پایین ، پراکندگی پایین ، مقاومت شیمیایی خوب ، مقاومت حرارتی بالا ، عایق الکتریکی خوب بوده و به عنوان شیشه هایی مانند پیرکس که در برابر اجاق گازهای گرم مقاوم هستند، شیشه آمپول ، شیشه خنثی ، شیشه خلا، شیشه نوری ، میز تلویزیون ، پنل های خورشیدی و بخاری استفاده می شوند.
  • شیشه قلیایی خاکی: اجزای SiO2-B2O3-PbO / ZnO برای لحیم پودر کریستالی و لوله اشعه کاتدی (CRT) استفاده می شوند. اجزای SiO2-B2O3-ZnO برای یکسو کننده ی دستگاه های الکترونیکی منفعل استفاده می شوند.
  • شیشه بورسیلیکات لانتانیم: از اجزاء  SiO2-B2O3-La2O3-RmOnتشکیل شده است و دارای ضریب شکست بالا، پراکندگی کم، دمای شیمیایی مناسب و توانایی لایه برداری کم است و از آن به عنوان شیشه نوری استفاده می شود.
آیتک برد

صفحه بورسیلیکات و صفحه شیشه ای بورسیلیکات بالا چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

  1. تفاوت این است که شیشه بورسیلیکات حاوی اکسید فلز قلیایی نیست.
  2. این ماده شیشه ای (بورسیلیکات بالا) دارای خصوصیات خاصی از جمله سرعت انبساط پایین، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، استحکام بالا، سختی بالا، انتقال نور زیاد و پایداری شیمیایی بالا است. این ماده به طور گسترده ای در پنل های خورشیدی، شیمیایی، دارویی، منبع نور برقی، جواهرات و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد خوب آن به طور گسترده ای در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.به خصوص در زمینه کاربردهای پنل های انرژی خورشیدی به طور گسترده تری در آلمان ، ایالات متحده و سایر کشورهای توسعه یافته، مورد توجه قرار گرفته است.

همانطور که گفته شد شیشه ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند تا هر یک مناسب کاربردهای خاصی باشند. وایت برد های شیشه ای نیز از این امر مستثنی نیستند، جنس خاص این تخته ها باعث می شود، در مقابل ضربه و حرارت مقاوم بوده و قابلیت این را داشته باشند که در رنگ های متفاوتی تولید شوند. به دلیل جنس خاص وایت بردهای شیشه ای، رنگ جوهر به داخل آن ها نفوذ نکرده و بر عکس وایت برد های چوبی، با گذشت زمان لک نمی شوند.

استاندارد های بسیاری در ساخت وایت برد های شیشه ای لحاظ می شوند. هر یک از این استانداردها به خودی خود قابلیت خاصی را به تخته می بخشند. این استاندارد ها بین المللی بوده و در سطح جهانی شناخته شده هستند. استاندارد های تولیدی هر سال توسط ASTM منتشر می شوند. این استاندارد ها برای ساخت تمامی گلس برد ها به کار رفته می شود. این استاندارد ها شامل: استاندارد برای اندازه گیری تحریف اعوجاج نوری در شیشه های مسطح با گرما، استاندارد شیشه های فلت، استاندارد شیشه های چند لایه، استاندارد عملیات حرارتی شیشه های تخت و … می باشند.

شرکت آیتک برد

انواع وایت برد های شیشه ای

تخته سیاه نئون: تخته سیاه نئون یکی از انواع گلسبردها است. این تخته ها منحصر به فرد و مدرن هستند که به تخته سیاه تبدیل شده اند. تخته سیاه کنتراست بالایی با نشانگرهای نئون دارد و برای منوها و علائم جسورانه عالی است.

تخته شیشه ای مغناطیسی: برخی از وایت برد های شیشه ای قابلیت اتصال آهنربا را نیز دارند، این وایت برد ها به اصطلاح مغناطیسی نامیده می شوند. قابلیت اتصال آهنربا به این تخته ها باعث شده است، به عنوان یکی از وسیله های محبوب آموزشی شناخته شوند. این نوع وایت برد ها نیز در رنگ های مختلفی عرضه می شوند.

تخته شیشه ای شفاف : تخته سفید شیشه ای شفاف، ظاهری مدرن را ارائه می دهد و هنگام استفاده نکردن نیز درخشش و شفافیت خاصی به دیوار های شما می بخشد.

تخته شیشه ای سفید : تخته ی سفید شیشه ای گزینه ی مناسبی برای جایگزین شدن وایت برد های قدیمی است. این تخته ها ظاهری مدرن و زیبا داشته و طول عمر بیشتری دارند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *