تمیز کردن وایت برد شیشه ای

تمیز کردن وایت برد های شیشه ای کار ساده ای است و تنها به یک تخته پاک کن مناسب و تمیز کاری خوب، بعد از یک روز کاری پر استفاده نیاز دارد. اگر شما به این نکته ی کلیدی  توجه نکنید، احتمال دارد که ، به مرور زمان لکه های ماژیک ها بر روی وایت برد شیشه ای ماندگار شوند، که این امر خواندن یا نوشتن را دشوار خواهد کرد.

اگر می خواهید وایت برد شیشه ای شما همچنان مانند گذشته زیبا و تمیز به نظر برسد و کار کند، به این نکته توجه کنید که نظافت و نگهداری منظم برای حفظ سطح وایت برد شیشه ای بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم تا نکات تمیز کردن وایت برد های شیشه ای را شرح دهیم:

تمیز کردن منظم ، جوهر باقی مانده و گرد و غبار را از بین می برد و می تواند به جلوگیری از لکه شدن وایت برد کمک کند. برای تمیز کردن ، در اینجا چند نکته و ترفند ساده وجود دارد که تخته شما را عالی جلوه می دهد.

ایتک برد

 

به صورت منظم وایت برد خود را پاک کنید

ماندگاری جوهر روی تخته برای مدت طولانی می تواند احتمال قرار گرفتن لکه ها را بر روی وایت برد شیشه ای افزایش دهد. وقتی کارتان را با وایت برد شیشه ای تمام کردید، اثرات جوهر را پاک کنید تا تخته را تمیز نگهداری کنید.

از ماژیک های مخصوص و مرغوب استفاده کنید

نشانگرهایی که جوهر تازه دارند به راحتی  پاک می شوند ، که به تمیز نگه داشتن سطح وایت برد شیشه ای کمک می کند.

تخته پاک کن خود را تعویض کنید

استفاده از تخته پاک کن های کثیف می تواند باقیمانده جوهر را در سطح صفحه پخش کند. میتوانید از تخته پاک کن های جدید استفاده کنید و یا اگر تخته پاک کن شما قابلیت شستشو دارد آن را با استفاده از موارد شوینده و دمای مناسب تمیز کنید. یک وایت برد تمیز نه تنها طول عمر بیشتری دارد، بلکه شما را به استفاده بیشتر از آن ترغیب می کند. یک سطح بدون لکه بوم مناسبی برای ایده های جدید ، نقشه ها و موارد دیگر است.

از بین بردن لکه های سرسخت و علائم دائمی

ماژیک های دائمی علائم دائمی را روی وایت برد به جای می گذارد که پاک کردن آنها بسیار دشوار است. حتی پاک کردن ماژیک های مخصوص وایت برد که به مدت طولانی بر روی تخته باقی مانده است کار دشواری است و ممکن است تخته را لکه دار کند. برای از بین بردن چنین لکه هایی ، با ماژیک وایت برد، بر روی لکه های قبلی بنویسید، سپس اجازه دهید اثرات ماژیک خشک شود.

این کار چند ثانیه طول می کشد. سپس اثرات ماژیک را با پارچه یا تخته پاک کن وایت برد تمیز کنید. مسئله  این است که جوهر ماژیک وایت برد به بلند کردن لکه ها و از بین بردن آن ها از روی تخته کمک می کند، به طوری که وقتی جوهر ماژیک وایت برد را پاک کنید، علائم دائمی نیز از بین می روند. در صورت لزوم برای لکه های سرسخت و علائم دائمی ، روند گفته شده را تکرار کنید. دوباره علائم را با جوهر ماژیک وایت برد بپوشانید ، بگذارید خشک شود و سپس تخته را با پارچه یا تخته پاک کن پاک کنید.

پس از پاک کردن لکه ها یا علائم دائمی ، صفحه را تمیز کنید تا هرگونه علامت باقی مانده را از بین ببرید. یک پارچه را با یک ماده تمیز کننده آغشته کرده و تخته را با پارچه مرطوب محکم پاک کنید. سپس  اجازه دهید تخته خشک شود.

شرکت آیتک برد

برخی از محبوب ترین پاک کننده ها برای تخته سفید عبارتند از:

  • ایزوپروپیل / الکل
  • ضدعفونی کننده دست
  • استون یا پاک کننده لاک ناخن که حاوی استون است
  • آب مخلوط با چند قطره مایع ظرفشویی.
  • شیشه پاک کن
  • دستمال مرطوب نوزاد
  • پارافین یا روغن های پخت و پز
  1. مایعات تمیز کننده خشک

از همان مواد شیمیایی که برای از بین بردن لکه های فرش استفاده می کنید، می توان برای تمیز کردن تخته استفاده کرد. برای تمیز کردن تخته خود، سطح آن را با پاک کننده فرش اسپری کنید و سپس سطح را با یک تکه پارچه یا اسفنج پاک کنید. قبل از استفاده از هر نوع مایع تمیز کننده ، اطمینان حاصل کنید که نوع صفحه وایت برد (مانند پرسلن و ملامین) تحت تأثیر ترکیبات ساینده در مایعات قرار نمی گیرند.

  1. استفاده ایزوپروپیل /الکل

استفاده از الکل نیز یکی دیگر از ترکیبات تمیز کننده موثر برای وایت برد شیشه ای است. بیشترین غلظت الکل معمولاً 99٪ است، استفاده از 90٪ ایزوپروپیل نیز مؤثر است. الکل 70٪  نیز کار خواهد کرد، گرچه به اندازه غلظت های بالاتر مؤثر نیست.

وایت برد شیشه ای خود را با دقت با استفاده از یک تخته پاک کن و یک تکه پارچه پاک کنید تا گرد و غبار پاک شود. یک تکه پارچه کوچک را با الکل خیس کنید و تخته را کاملاً پاک کنید. سپس آن را با آب گرم بشویید و تا زمانی که علائم پاک شود این روند را تکرار کنید.

 

آیتک برد

 

  1. ضدعفونی کننده دست

ضد عفونی کننده دست برای از بین بردن لکه های مارکر از وایت برد ها نیز مناسب است. قبل از شروع ، مطمئن شوید سطح با یک قطعه پارچه خیس شده است. هنگامی که سطح آن بدون گرد و غبار شد، ضد عفونی کننده دست را روی سطح صفحه بمالید و بگذارید تا یک دقیقه بماند. سپس از یک حوله یا پارچه نرم برای پاک کردن سطح تخته استفاده کنید.

4. سرکه

برای تمیز کردن تخته خود با سرکه سفید، یک قاشق چایخوری سرکه را با یک فنجان آب مخلوط کرده و هم بزنید تا یک محلول یکدست ایجاد شود. محلول را درون یک بطری اسپری ریخته و سطح تخته را اسپری کنید ،  سپس با استفاده از یک پارچه آن را از روی سطح وایت برد پاک کنید. روش دیگر این است که، محلول را درون یک کاسه بریزید و از پارچه ای برای پاک کردن تخته استفاده کنید. پس از پاک کردن هر قسمت از سطح ، آن قسمت را با استفاده از پارچه خشک دیگری پاک کنید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *