Phone Custom Custom Custom

تخته وایت برد شیشه ای رنگی بهتر است یا سفید؟

در گذشته استفاده از گچ و تخته در مدارس، شرکت‌ها و مراکز آموزشی رایج بود اما پس از آمدن وایت‌ بُردها که استفاده از آن‌ها بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفت. به دلیل اینکه برخی از وایت بُردها بی‌ کیفیت بودن برخی با نصب شیشه بر روی این وایت بُردها شروه به نوشتن بر روی آن کردند.

اما این شیشه‌ها به دلیل اینکه آماده نوشتن نبودند و رفلکس نور را به همراه داشتند باعث شدند تا سازندگان لوازم التحریر به فکر تولید گلس بُردهای بیفتند.

گلس بردها در دو نوع فریم mdf و بدون فریم سکوریت تولید و عرضه می‌شوند. وایت برد های شیشه‌ای علاه بر اینکه برای نوشتن کاربرد دارند برای تزیین شرکت‌ها و یا پارتیشن بندی نیز استفاده می‌شوند.

وایت بردهای شیشه‌ای امروزه در رنگ بندی‌های مختلف تولید می‌شود. برای رنگی کردن این شیشه‌ها اغلب ازرنگ سرامیک مخصوص شیشه  استفاده می‌شود. دلیل استفاده از این نوع رنگ برای استحکام چسبندگی رنگ و جلوگیری از انعکاس نور در شیشه است و باعث کاهش میزان رفلکس نور می‌شود.

و به دلیل استفاده از این رنگ می‌توان از گلس بردهای رنگی به عنوان پرده ویدئو پروژکتور استفاده کرد. شیشه‌های این نوع بُردها از نوع سوپر کلیر  با ضخامت حدودی 5 الی6 میلی متر، صیقلی و بدون خش و انحنا است که استاندارد های لازم را دارد.

تخته وایت برد شیشه ای رنگی چیست؟

تخته وایت برد شیشه ای رنگی چیست؟

تخته وایت بردهای شیشه‌ای رنگی به دلیل برخورداری از ویژگی‌های بسیار مناسب از جمله: نوشتن آسان بر روی آن، تمیزی به هنگام نوشتن، عدم فرسایش بُرد، جلوه بیشتر نوشتار و … باعث شده است تا تبدیل به وایت‌برد مورد علاقه اساتید، معلمان، دانش آموزان و تمام کسانی که در کار خود با تخته وایت‌‌برد سر و کار دارند بشود.

  1. شکیل و فانتزی بودن آن
  2. دو نوع مغناطیسی و معمولی آن
  3. تمیزی به هنگام نوشتن و نماندن اثر ماژیک بر روی آن

نکات منفی تخته وایت برد شیشه ای رنگی چیست؟

رفلکس نور در گلس بُرد رنگی معمولی بیشتر از نوع سفید آن است.

تولید تخته وایت برد شیشه ای بدون فریم یک مزیت کلید و جذای از لحاظ دیداری می باشد که شرکت آی تِک با طراحی منحصر به فرد خود این زیبایی را به محصولات خود بخشیده است.

وایت برد های شیشه ای  بنا به دلایل مختلف و کاربردهایشان طرفداران زیادی دارد اما یکی از دلایلی که باعث محبوبیت آنها شده است رنگ بندی متنوع این بُرد ها است. در ادامۀ این مقاله به بررسی انواع رنگ‌های این بُردها می‌پردازیم.

رنگ وایت برد های شیشه‌ای کمی پر رنگ تر از بُرد های معمولی است. اما این پر رنگ بودن مانع دید بیننده نشده. در هر حال، رنگ های به کار رفته در ساخت بُردهای شیشه‌ای باعث بهره وری بیشتر کاربران یعنی دانش آموزان، و کارمندان می‌شود.

از آنجایی که رنگ‌ها در علم روانشناسی مورد بررسی قرار گرفته اند و هر کدام معنا و اثر منحصر بفرد خود را بر روی شخصیت و یا یا تمرکز و یا بهروری بهتر در کار می‌شود. به همین منظور در ادامه به روانشناسی رنگ‌ها پرداخته ایم.

تخته وایت برد شیشه ای رنگی
تخته وایت برد شیشه ای رنگی
  1. رنگ زرد رنگ زرد یاد آور نور و رنگ خورشید است که نزد افراد زیادی محبوب است. این رنگ باعث ایجاد گرما و نشاط در افراد می‌شود. و یکی از پر انرژی ترین رنگ‌ها است. استفاده از این رنگ در مراکز آموزشی باعث ایجاد هوشیاری، شوق و اشتیاق در افراد می‌شود. این رنگ باعث افزایش قدرت تمرکز و فکر کردن می‌شود. و با ایجاد حس شور و اشتیاق در افراد حل مشکلات توسط آن‌ها سریعتر انجام می‌شود.
  2. آبی درخشان آبی درخشان همانند سایر طیف رنگ های آبی باعث آرامش بخشی می‌شوند. رنگ آبی باعث کاهش استرس افراد و در نتیجه افزایش بهره وری می‌شود.
  3. رنگ قرمز رنگ قرمز مناسب برای تمام مکان ها نیست. این رنگ باعث افزایش استرس و افزایش فشار خون می‌شود. رنگ قرمز بر اساس تحقیقات باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. از این رنگ نباید زیاد استفاده و گاهی می توان از آن برای تحریک مغز استفاده کرد.
  4. رنگ نارنجی رنگ نارنجی در طیف و یا دسته‌بندی رنگ‌های گرم همچون قرمز قرار می‌گیرد. این رنگ انرژی بالایی داشته و باعث افزایش هیجانات و احساسات می‌شود.
  5. رنگ سبز رنگ سبز یکی دیگر از رنگ های آرامش بخش، بوده و استفاده از این رنگ در محل کار و محیط‌های آموزشی باعث ایجاد احساس آرامش در افراد می‌شود. بسیاری از طراحان داخلی تأکید بر استفاده از این رنگ دارند.
  6. رنگ خاکستری رنگ خاکستری یکی از رنگ‌های خنثی بوده است و به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می‌شود. این رنگ رسمی و کلاسیک بیشتر برا محیط‌های رسمی مانند محیط های اداری استفاده می‌شود. بهتر است از این رنگ در کنار رنگ های روشن استفاده شود.

برای استفاده از هر کدام از رنگ‌های بالا و یا سایر رنگ‌ها پیش از کاربرد و استفاده از آن برای برد های شیشه ای بهتر است ابتدا با مبحث روانشناسی رنگ ها اطلاعات کسب کنید و متناسب با رنگ محیط آموزشی و یا اداری آن را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

بر اساس آنچه که در این مقاله بیان کردیم امروزه که بردهای شیشه ای جای وایت بردها و تخته سیاه را گرفته اند و طرفداران بسیاری پیدا کرده اند با توجه به رنگ و اثرات بسیار زیاد رنگ ها بر روی شخصیت و رفتارها و زیبایی این بردهای شیشه ای رنگی استقبال بیشتری از آن ها شده است.

به همین منظور شرکت ایتک برد به تولید این محصول زیبا و کاربردی که علاوه بر استفاده در مراکز آموزشی در پارتیشن بندی مکان‌ها نیز استفاده شده؛ با توجه به سلیقه‌ی مشتری پرداخته است.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *