Phone Custom Custom Custom

تخته وایت برد شیشه ای در طراحی مدرن

تخته وایت برد های شیشه ای در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت ها و دفاتر و فضا های آموزشی یکی از موضوعاتی است که هر ساله با توجه به شرایط و موقعیت های مختلف تغییر می کند.

طراحی مدرن چیست؟

طراحی مدرن چیست؟ | ایتک برد

طراحی داخلی مدرن در واقع در مقابل طراحی داخلی کلاسیک قرار می گیرد که در واقع به هر چیزی که در سبک دکوراسیون جدید و مدرن به کار رود طراحی مدرن می گویند.
در طراحی های مدرن بهره گیری از تخته وایت برد شیشه ای  معمولاً  بدون هیچ تجملاتی استفاده می کنند علاوه بر آن از وسایل مُدرن و جدید و استفادۀ هرچه بیشتر و بهینه تر از فضای داخلی خانه یا محل کار مَد نظر طراحان است.

اما از آنجایی که هر سال مُد چیزای جدیدی به همراه دارد می تواند تِرِندهای طراحی داخلی را نیز تغییر دهد. به همین منظور ما در این مقاله سعی کرده ایم تا تغییراتی که طراحی دکوراسیون مُدرن با بهره مندی از تخته وایت برد های شیشه ای مغناطیسی داشته است را با زبانی ساده بیان کنیم.

از آنجایی که ویروس منحوس کرونا دو سالی است زندگی تمامی مردم در سراسر جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است و بیشتر کارمندان و کارکنان ادارات به صورت دورکاری و درخانه کار خود را انجام می دادند در بخشی از خانه، اتاق کار و یا آفیس روم ایجاد گردیده است به همین دلیل بار دیگر در سال 2022 طراحان داخلی با در نظر گرفتن این موضوع به طراحی محیط های کاری و یا اتاق های کار در خانه پرداخته اند.

پایداری و انعطاف پذیری

پایداری و انعطاف پذیری و محیط زیست یکی از ویژگی های طراحی داخلی مدرن سال جدید میلادی است که در واقع کارمندان خواستار محیط کار مفید، کارامد و سازگار با محیط زیست است که می تواند تأثیر بسزایی در روند کاری کارمندان بگذارد. که وایت بردهای معمولی سازگاری با محیط زیست را نداشته و منابع طبیعی را نیز مستهلک میکند و هم اکنون در طراحی های جدید تخته وایت برد های شیشه ای جایگزین مناسب به جای وایت بردهای معمولی در دفاتر و ساختمان های اداری گردیده است.

مدیریت درست انرژی ها یکی از مواردی است که بسیار در سال 2022 به آن توجه شده است. برای مثال:

پنچره های فرسوده و قدیمی برداشته شده و پنجره های دو جداره و شیشه های با کیفیت تر جهت جلوگیری از اتلاف انرژی به کار گرفته شده است.

همچنین پمپ های حرارتی ناکار آمد تعویض شده، مشکلاتی که در عایق کاری ساختمان ها داشته رفع شده، عدم وجود ترموستات های مؤثر برای مدیریت دما کنار گذاشته شده، به کارگیری از روشنایی هوشمند، حسگرهای هوشمند نیز اضافه شده است.
امروزه طراحی فضاهای پایدار و استقبال از آن روز به روز بیشتر شده است. برای آن که یک فضا پایدار باشد باید انعطاف پذیری آن را با استفاده از محصولات جدید تخته وایت برد شیشه ای آی تِک برد  افزایش داد.
نیازهای یک دفتر معمولاً در حال تغییر است و به همین دلیل بازسازی مطابق با خواست و نیازهای فعلی بسیار پر هزینه است.
برای انعطاف پذیر کردن مکان می توان از دیوارهای متحرک یا پارتشین تخته وایت برد های شیشه ای رنگی برای جداسازی استفاده کرد.

نصب دیوارهای متحرک باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود از این رو بسیاری از طراحان از آن استقبال می کنند. ایدۀ استفاده از اتاقک های شفاف و یا کنفرانس یکی از مواردی است که می توان آن ها را تغییر کاربری داد و از آن ها برای ساخت اتاق کار جدید استفاده کرد.

فناوری های هوشمند

گلس برد| ایتک برد

فناوری های هوشمند یکی از روش هایی است که در طراحی های مدرن صاحبان مشاغل و کسب و کارها از آن استفاده می کنند تا بتوانند مطابق نیازهای کارمندان محیط را آماده کنند. استفاده از فناوری در ساخت محیط به این دلیل است که کارمندان بتوانند از محیط خود الهام بگیرند و فعالیت بهتری داشته باشند.

استراتژی محل کار باید به گونه ای باشد که به کارمندان اجازه دهد انتخاب کنند، الهام بگیرند و عملکرد موثرتری در کار خود داشته باشند.

فضاهای هوشمند باید دارای ابزارهای اندازه گیری، ردیابی، ابزارهای ردیابی و کنترل محیط، حسگر ها و تکنولوژی های هوشمند، نظارت بر دما و شرایط محیطی جهت کاهش مصرف انرژی با بهینه سازی گرمایش، تهویه مطبوع، روشنایی، نظافت و سایر مناطق عملیاتی و … باشند.

توجه به ارزش های انسانی

ایتک برد | گلس برد

توجه به ارزش های انسانی یکی از مواردی است که در طراحی دفترها در سال 2022 در نظر گرفته اند. زیرا این فضاها باید سلامت روحی و جسمی کارمندان را تأمین کند و شأن اجتماعی انسان رادر نظر بگیرد.

سبک صنعتی

سبک صنعتی یکی از روش هایی است که در سال های آخر بسیار باید به آن بها داد در سبک های صنعتی رنگ های گرم معمولاً کاربرد بیشتری دارد. برای مثال استفاده از آجرهای اکسپوز، درهای شیشه ای کشویی و کف سیمانی به همراه چوب تیره گرمای محیط بیشتر می شود.
استفاده از سبک صنعتی باعث الهام بخشی به کارمندان و ایجاد خلاقیت در آن ها می شود.

حفظ برند در فضای شرکت

حفظ برند و نمایش آن در محیط شرکت به گونه ای که برند به صورت محسوس و نا محسوس در فضای داخلی، از مواردی است که به انگیزه های درون سازمانی افراد کمک می کند و طراحان در استراتژی های طراحی خود حتماً در اولویت قرار خواهند داد.

استفاده از نور طبیعی

استفاده از نور طبیعی

استفاده از نور طبیعی باعث افزایش راندمان کاری کارمندان و بهروری بهتر و شادی محیط می شود. این کار باعث افزایش رفاه کارکنان و افزایش پایداری بسیاری از طرح های اداری تجاری می شود.

نتیجه گیری

طراحی داخلی مکان ها و فضاهای ادارای علاوه بر زیبایی باعث افزایش بهروری و خلاقیت کارمندان می شود. به همین دلیل طراحان داخلی با توجه به شرایط و در نظر گرفتن شأن اجتماعی و منزل اجتماعی انسان ها محیط و مکان را طراحی می کنند که علاوه بر استفاده از امکانات مُدرن استفاده از حداکثر مکان اداری امکان پذیر باشد.

به همین دلیل توجه به تمامی نکات و موارد بالا در سال 2022 می تواند باعث شود تا محیط های کاری از بهترین فضا و امکانات برخوردار شود.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *