Phone Custom Custom Custom

آهنرباهای بسیار قوی برای تخته های وایت برد شیشه ای

آهنربای سوپر مگنت بسیار قوی در تخته وایت برد های شیشه ای بسیار کاربرد دارد

آهنرباهای بسیار قوی برای  تخته های شیشه ای  – چرا به آنها نیاز دارید؟ آهنربای خاکی کمیاب چیست؟ در اینجا همه چیزهایی که باید درباره آهنرباهای کمیاب بدانید وجود دارد.

آهنرباهای بسیار قوی برای تخته های شیشه ای

آهنرباهای بسیار قوی برای تخته های شیشه ای: آنها بسیار مهم هستند! اگر تا به حال از یکی از تخته‌های سفید شیشه‌ای ممتاز ما استفاده کرده‌اید، احتمالاً آهن‌رباهای قوی بیشتری را که این تخته‌های شیشه‌ای نیاز دارند، امتحان کرده‌اید. این آهن‌رباها که از عناصر کمیاب خاکی ساخته شده‌اند، حتی جذاب‌تر از آن هستند که مفید باشند. امروز می‌خواهیم به آهن‌رباهای خاکی کمیاب بپردازیم: چه هستند، چگونه کار می‌کنند و چه چیزی آنها را بسیار جذاب می‌کند.

آهنربا چیست؟

اول، آهنربا، به عبارت ساده، جسمی است که میدان مغناطیسی تولید می کند. این میدان نامرئی است، اما مسئول نیرویی است که هر دو:

الف. سایر مواد «فرومغناطیسی» مانند آهن را جذب می کند

ب- سایر آهنرباها را دفع یا جذب می کند.

در مرحله بعد، آهنرباها می توانند آهنرباهای دائمی یا آهنرباهای موقت باشند. تفاوت اصلی این است که آهنرباهای دائمی پس از قرار گرفتن در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قوی، مغناطیس خود را حفظ می کنند. موادی که می توانند به آهنرباهای دائمی تبدیل شوند و همچنین موادی که آهنرباها جذب می کنند، مواد فرومغناطیسی نامیده می شوند.

و حتی با وجود تمام پیشرفت‌های فیزیک در چند صد سال گذشته، دانشمندان هنوز به طور کامل نمی‌دانند آهنرباها چگونه کار می‌کنند.

آنچه آنها می دانند این است که مغناطیس در مقیاس بزرگ، مانند آنچه در آهنرباهای میله ای مشاهده می شود، از میدان های مغناطیسی ناشی می شود. این میدان ها به طور طبیعی از ذرات باردار الکتریکی تشکیل دهنده اتم ها تابش می کنند. رایج‌ترین این میدان‌های مغناطیسی از ذرات با بار منفی به نام الکترون می‌آیند.

به طور معمول، میدان های مغناطیسی الکترون ها همه در جهات مختلف قرار می گیرند و یکدیگر را خنثی می کنند. وقتی همه این زمینه ها در یک جهت قرار می گیرند، همه چیز جالب می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، ماده یک میدان مغناطیسی خالص ایجاد می کند. مغناطیس!

آهنرباهای خاکی کمیاب – که اخیراً رایج شده اند – دارای خاصیت مغناطیسی غیرعادی قوی هستند. بنابراین، بیایید به آنها نگاه کنیم.  

عنصر خاکی کمیاب چیست؟

عناصر خاکی کمیاب مجموعه ای از 17 عنصر شیمیایی در جدول تناوبی هستند. بر خلاف عناصر رایجی که همه می شناسند – مانند طلا، آهن و جیوه – نام های ناآشنا مانند دیسپروزیم، نئودیمیم و ایتربیوم دارند.

و در حالی که ” کمیاب” نامیده می شود، بیشتر عناصر موجود در این لیست در پوسته زمین بسیار فراوان هستند. به عنوان مثال، یکی از آنها، سریم، بیشتر از مس است. نادر بودن آنها از این واقعیت ناشی می شود که معمولاً هرگز در غلظت یافت نمی شوند. بنابراین، استخراج معدن برای آنها سخت است، بنابراین ” کمیاب” است.

آهنربای خاکی کمیاب چیست؟

عناصر خاکی کمیاب فرومغناطیسی هستند، به این معنی که می توان آنها را مغناطیسی کرد تا به آهنرباهای دائمی تبدیل شوند. با این حال، در شکل خالص خود، مغناطیس زمین های کمیاب تنها در دمای پایین ظاهر می شود. با این حال، هنگامی که فلزات خاکی کمیاب با فلزات معمولی – مانند آهن، کبالت و نیکل – آلیاژهای خاصی را تشکیل می دهند، در دمای اتاق خاصیت مغناطیسی از خود نشان می دهند.

آهنرباهای خاکی کمیاب که در آزمایشگاه‌ها در دهه‌های 1970 و 1980 توسعه یافتند، میدان‌های مغناطیسی قوی‌تری نسبت به سایر انواع آهنربا تولید می‌کنند. آلیاژهای مختلف قدرت مغناطیسی متفاوتی دارند، اما همگی قوی تر از آهنرباهای معمولی هستند. در واقع آهنرباهای خاکی کمیاب قوی ترین آهنرباهای دائمی هستند که تاکنون ساخته شده اند. و اکنون آنها وارد جریان اصلی شده اند.

دو نوع معمول آهنرباهای خاکی کمیاب موجود عبارتند از:

  1. آهنرباهای نئودیمیم
  2. آهنرباهای ساماریوم-کبالت.

هر دو نوع بسیار شکننده و مستعد خوردگی هستند. به همین دلیل، معمولاً روکش یا روکش می‌شوند تا از خرد شدن، شکستن و خرد شدن محافظت کنند.

آهنرباهای بسیار قوی برای تخته های شیشه ای

تخته سفید وایت برد که در دهه 1950 اختراع شد، راه درازی را پیموده است. امروزه می توانید تخته وایت برد با هر اندازه، رنگ و شکلی خریداری کنید. و بهترین آنها از شیشه ساخته شده است.

تخته وایت بردهای شیشه‌ای بهترین محصول هستند، زیرا سخت، بادوام، پایدار و رویایی برای استفاده هستند. آنها برخی از تنها تابلوهایی هستند که با ضمانت مادام العمر ارائه می شوند – ضمانتی که به طور کامل به دست آمده است.

چیز عالی دیگر در مورد  تخته سفید شیشه ای ؟ آنها می توانند به عنوان تابلوهای اعلانات دوبل شوند. تنها چیزی که نیاز دارید چند آهنربای خاکی کمیاب است تا تخته وایت برد خود را از جلسه طوفان فکری به تخته پینبورد دفتر ببرید.

پس چرا به آهنرباهای خاکی کمیاب نیاز دارید؟

دلیل آن ضخامت شیشه است. آهنرباهای معمولی یخچال کار نمی کنند زیرا میدان مغناطیسی آنها به اندازه کافی قوی نیست که به شیشه نفوذ کند و به پشتی فلزی برد برسد. و ضخامت تخته های ما یکی از دلایلی است که آنها بسیار بادوام هستند! بنابراین آهنرباهای خاکی کمیاب راه حل خوشایند هستند.

شما می توانید با آنها کارهای بیشتری از چسباندن کاغذها، فهرست ها و نقاشی ها به تخته سفید خود انجام دهید. یک آهنربای خاکی کمیاب که به نشانگر تخته وایت برد یا پاک کن تخته وایت برد متصل است، تضمین می کند که آنها گم نشوند. ما حتی افرادی را دیده‌ایم که با استفاده از قلاب‌هایی که روی آهن‌رباهای خاکی کمیاب نصب شده‌اند، کلاه‌های سخت، کلیپ‌بورد و مشعل‌ها را روی تخته‌های شیشه‌ای خود آویزان کرده‌اند.

علم نحوه عملکرد آهنرباهای خاکی کمیاب

اکنون که می‌دانید آهن‌رباهای خاکی کمیاب چیست و چرا بهترین تخته‌های سفید به آن‌ها نیاز دارند، بیایید وارد مباحث علمی علمی شویم. ابتدا، ما دو نوع رایج ترین آهنرباهای خاکی کمیاب را که در بالا ذکر شد، بررسی می کنیم.

آهنرباهای نئودیمیم

آهنرباهای نئودیمیم در دهه 1980 اختراع شدند. آنها از آلیاژ نئودیمیم، (آهن و بور (اغلب به اختصار NIB ساخته شده اند.

وقتی به بازار معرفی شد، هم مواد اولیه و هم مجوزهای ثبت اختراع بسیار گران بودند. با این حال، در طول دهه 1990 قیمت به طور پیوسته کاهش یافت. امروزه آهنرباهای نئودیمیوم قوی ترین و مقرون به صرفه ترین نوع آهنرباهای خاکی کمیاب هستند. کاربردهای رایج عبارتند از:

● موتورهای الکتریکی برای ابزارهای بی سیم

● هارد دیسک

● نگهدارنده مغناطیسی

● گیره های جواهرات

● تخته سفید شیشه ای!

آهنرباهای ساماریوم-کبالت

در حالی که آهنرباهای نئودیمیم قوی‌تر و در دسترس‌تر هستند، بدون آهن‌رباهای ساماریم-کبالت که ابتدا اختراع شدند، آنها را نخواهیم داشت. علیرغم شروع اولیه، این آهنرباها به دلیل هزینه بیشتر و استحکام کمتر، نسبت به آهنرباهای نئودیمیم کمتر رایج هستند. با این حال، آهنرباهای ساماریوم-کبالت در دماهای بالا بسیار بهتر عمل می کنند، بنابراین در کاربردهای صنعتی غالب هستند.

چرا آهنرباهای خاکی کمیاب اینقدر قوی هستند؟

قدرت آهنرباهای خاکی کمیاب ترکیبی از دو عامل است:

  1. ساختارهای کریستالی آنها که ناهمسانگردی مغناطیسی بالایی دارند
  2. اتم های آنها می توانند گشتاورهای مغناطیسی بالایی داشته باشند.

ناهمسانگردی مغناطیسی بالا

ناهمسانگردی مغناطیسی این است که خواص مغناطیسی یک ماده چقدر به جهت جهت وابسته است. هنگامی که یک ماده دارای ناهمسانگردی مغناطیسی بالایی است به این معنی است که در امتداد یک محور خاص به نام “محور آسان” مغناطیسی می شود. همچنین به این معنی است که این ماده در برابر مغناطیسی شدن در هر جهت دیگر مقاوم است. همین مقاومت در برابر تغییر جهت است که به آهنرباهای خاکی کمیاب مقاومت بسیار بالایی در برابر از دست دادن قدرتشان می دهد.

لحظات مغناطیسی بالا

گشتاور مغناطیسی جهت گیری و قدرت یک جسم مغناطیسی است. هرچه گشتاور مغناطیسی بیشتر باشد، آهنربا قوی تر است.

عناصر خاکی کمیاب می توانند گشتاورهای مغناطیسی بالایی داشته باشند زیرا ساختار مداری اتم های آنها حاوی تعداد زیادی الکترون جفت نشده است. هنگامی که الکترون ها جفت می شوند، در جهت مخالف می چرخند و میدان مغناطیسی خود را خنثی می کنند. بنابراین، هر چه الکترون های جفت نشده بیشتری در یک جهت بچرخند، میدان مغناطیسی قوی تر تولید می شود.

وایت برد شیشه ای خود را با آهنرباهای قوی تغییر دهید

آهنرباهای خاکی کمیاب به همان اندازه که کاربردی هستند جذاب هستند. ساخته شده از آلیاژهای خاص، آنها یک راه عالی برای تبدیل وایت برد شیشه ای شما به یک تابلوی اعلانات چند منظوره هستند.

اکنون همه چیزهایی را که باید در مورد آهنرباهای خاکی کمیاب بدانید، می دانید: چه هستند، چگونه کار می کنند و چگونه می توانند برای استفاده از تخته سفید شما مفید باشند.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *