Phone Custom Custom Custom

آشنایی با وایت برد شیشه ای پرتابل

گلس بردها که تخته های وایت برد شیشه ای به عنوان صفحات نوشتاری هستند، از شیشه های سکوریت نازک و مقاوم با خاصیت مغناطیسی ساخته شده اند. این گلس ها در رنگ های گوناگون تولید می شوند که می توانیم با ماژیک های سفید و رنگی روی آن ها بنویسیم. فلز را بر پشت این صفحات مونتاژ می کنند تا خاصیت مغناطیسی پیدا کرده و مقاومتش بیشتر شود و در مقابل شکستگی، ضربه و خط و خش دوام بیشتری پیدا کند.

ویژگی های گلس برد

ویژگی های گلس برد

 • بسیار مستحکم در برابر خط و خش و ضربات
 • می توان در سایزهای دلخواه ایجاد کرد
 • دارای رنگ بندی گوناگون
 • دارای نصب و راه اندازی راحت
 • دارای طول عمر بیشتر
 • دارای کیفیتی فوق العاده، شیک و مدرن
 • نسبت به وایت بردهای قدیمی ظاهر زیبا تری دارند.
 • چند کاربردی بودن (علاوه برا نوشتن، می توان در جاهای دیگر استفاده نمود)
 • سازگار با محیط زیست هستند و سطحشان به راحتی پاک می شود.
 • برای تمیز کردن آن می توان از شستشو دهنده های شیمیایی استفاده کرد.
 • دارای مقاومت فوق العاده در برابر گرما
 • برای اینکه سطح تخته بهتر پاک شود، بهتر است از پارچه نم دار استفاده نمود.
 • بدون موج می باشد.
کاربرد های گلس برد

کاربرد های وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای در شرایط متنوعی قابل استفاده است، از جمله:

 • دارای قابلیت نوشتن و یادداشت کردن مطلب ها
 • دارای رنگ بندی های گوناگون و قابل استفاده برای دکوراسیون و جدا کردن اتاق ها
 • ایده آل برای تغییر دادن دکوراسیون (به دلیل تولید در رنگ های گوناگون)
 • مناسب برای استفاده به جهت پرده پروژکتور
 • با استفاده از گلس برد برنامه ریزی، می توان برنامه هفتگی و روزانه خود را بنویسید.
 • ایده آل برای مراکز آموزش

جنس گلس برد

گلس برد ها بر اساس اصولی خاص و فرآیند های گوناگون تولید می شوند. می دانیم که شیشه ها بخاطر ماهیتی که دارند نور را منعکس می نمایند، همچنین به دلیل شفافیت نمی توان نوشته ها را با کیفیتی خوب دید. پس کار های مختلفی روی آن انجام می دهند تا قابل استفاده برای مصارف مورد نیاز ما شود. در قدم اول شکنندگی آن را برطرف می کنند

کارهای لازم برای ساختن تخته های وایت برد شیشه ای:

برای ساختن تخته وایت برد های رنگی از رنگ هایی استفاده میکنند که وقتی روی شیشه قرار گرفت، گلوله گلوله نشود.
هنگام استفاده زیاد از آن، رنگش تغییر نکند.
در هنگام تابش نور دارای بازتاب کمی باشد.

کارهای لازم برای ساختن تخته های وایت برد شیشه ای:

ابعاد مناسب تخته وایت برد شیشه ای

گلس برد ها یا تخته وایت برد شیشه ای قابلیت ساخته شدن در ابعاد مختلف و دل خواه را دارند. چند نمونه از اماکن مختلف را بررسی میکنیم:

 1. مهد کودک: در مهدکودک ها به دلیل وجود کودکان و امکان شکستن تخته وایت برد شیشه ای، استفاده از گلس برد توصیه نمی شود و بهتر است از وایت برد معمولی استفاده کرد.
 2. پیش دبستان: در پیش دبستان ها همانند مهدکودک ها توصیه میشود از وایت برد معمولی با ابعاد 100*200 استفاده کرد.
 3. ابتدایی: وایت بردهای با جنس سرامیک استحکام بسیار زیادی نسبت به گلس بردها در برابر صدمات ممکن دارند. بنابراین، بهترین گزینه برای این مقطع تحصیلی می باشند و در ابعاد 100*200 تهیه می شوند.
 4. دبیرستان: در این مقطع تحصیلی به دلیل حضور تعداد زیادی در کلاس، بهتر است از گلس برد هایی با ابعاد بسیار بزرگ به عنوان مثال 125*250 استفاده شود.
 5. مراکز آموزش خصوصی: در این کلاس ها تعداد دانش آموزان کم است و بهترین توصیه برای این مراکز گلس برد هایی با ابعاد 100*200 می باشد.
 6. مراکز آموزشی زبان: گلس برد ها در مدل های مختلفی ساخته می شوند. تخته های شیشه ای دارای مدل های مناسب برای زبان انگلیسی یعنی به صورت دو خط هستند. ایده آل ترین ابعاد 90*120 می باشد.
 7. شرکت ها: در شرکت ها از گلس برد ها در ابعاد بزرگ تر یا متوسط استفاده می کنند. از ابعاد بزرگ گلس برد می توان به عنوان پرده نمایش ویدیو پروژکتور استفاده کرد.

رنگ بندی گلس برد

شرکت آیتک برد با استفاده از بهترین دستگاهای تولید، هر نوع گلس را در مدل های زیبا، با کیفیت فوق العاده و رنگ بندی های گوناگون ارائه می دهد. از جمله رنگ های پر کاربرد طوسی، سفید و مشکی هستند.

رنگ بندی گلس برد

نکات مهم در انتخاب رنگ

اولین مورد قابل توجه می تواند رنگ سازمانی باشد. برای مثال در مراکز دولتی و خصوصی اکثرا از تخته وایت برد شیشه ای سفید استفاده می نمایند. در بعضی از مراکز یک رنگ دیگر را به عنوان رنگ سازمانی خود انتخاب می کنند و بسته به آن می توانند از تخته ها استفاده نمایند. رنگ های پرطرفدار زرد، قرمز، سبز و آبی هستند..
در اماکنی مانند کافه ها و رستوران ها که از گلس برد ها برای افزایش زیبایی دکوراسیون استفاده می شود، می توان از رنگ های آرامش بخش استفاده نمود.
پس با توجه به مکان مورد نظر رنگ دلخواهمان را انتخاب می کنیم. برای گلس بردی که ابعاد و رنگ سفارشی دارند هزینه بیشتری دریافت می شود. همچنین زمان لازم برای تولیدشان افزایش می یابد.

گلس برد پرتابل

گلس برد پرتابل

تخته وایت برد شیشه ای که استفاده کننده بعد از تمام کردن کار خود بخواهد آن را جمع کند و با خود به یک مکان دیگر ببرد. گلس برد پرتابل می توانند در دو مدل پایه دار و بدون پایه باشند. اگر پایه دار نبود، شما می توانید بعد از استفاده آن را تا کنید و به راحتی در کیفتان بگذارید تا بتوانید همیشه همراه خود داشته باشید.

کاربرد های وایت برد شیشه ای پرتابل

ایده آل برای استفاده در مکان هایی که نیازمند ارائه پویا هستند. به عنوان مثال ایده آل برای استفاده در سمینار ها، شرکت ها و همایش به دلیل ساخت در سایز بندی های و ابعاد گوناگون می توان در فضاهای بسته و کوچک نیز استفاده نمود.

بنابراین گلس برد ها یا تخته وایت برد های شیشه ای که امروزه استفاده از آنها بسیار متداول است، در مراکز بسیاری مورد استفاده است. در گذشته در مرکز های آموزشی به جای وایت برد ها از شیشه برای نوشتن استفاده میشد. همچنین در بعضی از مواقع که میخواستند از وایت برد های بی کیفیت دوباره استفاده نمایند روی آن ها شیشه می زدند. به این ترتیب ایده تولید گلس برد به وجود آمد.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *